Zelené závody šetrné k přírodě

Od 17. května proběhl již sedmý ročník CZECH NEW ENERGIES RALLYE, který pořádal ČK motorsportu a ÚAMK South Bohemia Rally Clubu. Před dvěma roky byla soutěž zařazena do světového poháru FIA Alternative Energies Cup a o rok později se již konalo mistrovství světa pod hlavičkou Mezinárodní automobilové federace jako Electric and New Energy Championship. Cílem Czech New Energies Rallye je podporovat kvalitu životního prostředí a představit nejmodernější technologie ze světa automobilů.

Letošní ročník, již sedmý, byl opět zařazen do seriálu mistrovství světa automobilů poháněných alternativními zdroji energie jako druhý podnik z desetidílného šampionátu v devíti zemích světa. Závodu se účastnilo 40 posádek ze šesti zemí světa, které představily 29 elektromobilů, dva hybridy, dva plug-in hybridy a sedm vozidel s alternativním pohonem na LPG a CNG.

Úkolem posádek je v rámci hvězdicové jízdy s cílem v Českém Krumlově a následných dvanácti náročných zkouškách skloubit jezdecký um řidičů s přesností a co nejpřesněji dodržet předepsaný jízdní průměr v měřených úsecích.

Celkovými vítězi se v poháru FIA E-Rally Regularity cup stala posádka Autoklubu Česká Lípa v AČR pan Pavlát Petr a Brzek Tomáš s vozem Volkswagen e-Golf, kteří získali pouze 1470 bodů (čím bodů méně bodů, tím lépe – pozn. redakce).

Letos poprvé se klání zúčastnila i automobilka Hyundai, která letos dosáhla nejlepších výsledků v kategorii hybridních a plug-in hybridních vozů. Do závodu se automobilka pustila s celou modelovou řadou IONIQ.

Související články