EV6 GT přichází na český trh

Kia EV6 GT

Kia přiváží na český trh dosud nejvýkonnější sériově vyráběný vůz. První kusy modelu EV6 GT dorazí k prvním zákazníkům v České republice v průběhu prvního čtvrtletí roku 2023. V základu si zákazníci musí připravit 1 780 980,- Kč. Standardem je pak 7-letá tovární záruka.

Pohonná jednotka a technologie

Vpředu se ukrývá elektrická jednotka o výkonu 160 kW (218 koní), která asistuje vzadu umístněnému elektrickému agregátu o výkonu 270 kW (367 koní). Udávaný systémový výkon disponuje hodnotou 430 kW (585 koní). Ještě zmiňme maximální točivý moment 740 Nm. Tyto hodnoty stačí vozu EV6 GT k zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,5 sekund a pokoření mety 260 km/h. Maximální kombinovaný dojezd na Li-Pol akumulátor s kapacitou 77,4 kWh udává výrobce 546 km. K nabití baterie z 10 na 80% postačí pouhých 18 minut.

Speciálně pro tento model připravila Kia systém elektronický samosvorný diferenciál (e-LSD), který napomáhá vyšší stabilitě při projíždění zatáček. Umožnuje tak lépe držet stopu tím, že rozděluje točivý moment na kola s nejlepším záběrem.

A jak se od sportovního vozu očekává, umožňuje EV6 GT režim GT nebo Drift. První jmenovaný režim nastaví veškeré systémy vozu do sportovního ražení. Umožní také vyšší prokluz kol a podle volby řidiče je možné zcela vypnout systém ESC, který brání jízdy ve smyku. Proti tomu drift posílá až 100% výkonu na zadní kola, čímž umožní jízdu dosáhnout přetáčivého smyku a tím jízdy bokem.

Verze EV6 GT

Verze GT přináší 21“ litá kola s obutím Michelin Pilot Sport 4S. Aby vůz vydržel různé smyky a další drsnější zacházení, byly zesíleny vody upevnění prvků zavěšení kol. GT dostal také na přední nápravě jinak nastavenou geometrii, nové pružiny nebo větší brzdové kotouče. Samozřejmostí bude nejvyšší standard bezpečnosti. Základní verze EV6 prošla crash testem Euro NCAP s nejvyšším hodnocením

Při pohledu do ceníku je patrné, že výše uvedená cena 1 780 980,- Kč je včetně veškeré výbavy, kterou lze na vůz EV6 GT pořídit. Jediné dva prvky, za které si musí zákazník připlatit, je metalický/perleťový lak a elektrické střešní okno vč. LED bodového osvětlení interiéru.

Text: Jiří Hájek
Foto: Kia

Související články