Prague Car Festival 2022

Prague Car Festival 2022 Tuning Expo

Již jedenáctý ročník veletrhu Prague Car festival si připravili pořadatelé pro fanoušky historických vozů, tuningu a sportovních speciálů. Letos se výstava uskuteční o víkendu 29. a 30. října 2022. Akce zabere většinu hal, což znamená více než 30 000 m2. Jak probíhaly minulé ročníky, na to se můžete podívat v našich předchozích článcích zde nebo zde.

BSR Tuning Expo

BSR Tuning Expo je akce zaměřená na upravená vozidla. Právě s tímto tématem Prague Car Festival začínal. Později se pak akce rozšířila i o historické a sportovní skvosty. K vidění budou nejen velké značky věnující se tuningu, ale i soukromé vozy, jejichž majitelé si své miláčky zkrášlují dle svého gusta. K vidění budou nejen tuzemští účastníci, ale očekávat lze i zahraniční tunery. Pokud bychom měli zmínit alespoň nějaká lákadla, pak můžeme očekávat Nissan GTR Frankenstein disponující výkonem 1750 koní. Zatímco mnoho vozů za 10 vteřin pokoří 100 km/h, toto monstrum překoná za uvedenou dobu rychlost 300 km/h! Za zmínku samozřejmě stojí i tovární vůz AMG GT 63 S E Performance využívající hybridní technologii ze seriálu Formule 1.

OK Group Racing Expo

Tato část expozice přináší návštěvníkům různé skvosty ze závodních okruhů nebo i rallye. Těšit se můžete i na zajímavé hosty, ať už to bude Tomáš Enge, Lukáš Pešek, Libor Podmol a mnozí další. Cti se dostane české legendě v motorsportu Elišce Junkové, která bude uvedena do síně slávy FIVA (mezinárodní federace historických automobilů).

Glasurit Classic Expo

Zde se mohou návštěvníci těšit na historické kousky jak ze soukromých sbírek, tak i od významných firem v oboru. K vidění budou mimo jiné i vozy Škoda Sport, Aero Minor Sport nebo Talbot Lago, které se představili na letošním závodu Le Mans Classic. Nesmíme také opomenout Ford GT40, krásný Wikow 35 z roku 1931 nebo Harley-Davidson pocházející z roku 1927.

V letošním roce bohužel návštěvníci neuvidí driftující vozy na odstavné ploše, nicméně i tak čeká na návštěvníky bohatý program. Kromě již výše uvedeného budou na venkovní ploše jezdit malí silniční motocyklisté a motokáristé. Navštívit výstavu můžete v sobotu od 10-18 hodin a v neděli od 10-17 hodin.

Text: Jiří Hájek
Foto: Prague Car Festival

Související články