První detaily a snímky modernizované Kia Sportage

Automobilka Kia ukázala první snímky a zveřejnila detaily o modernizovaném modelu Sportage, který přináší celou řadu vylepšení jak v interiéru v podobě nových technologií, tak v oblasti bezpečnosti a infotaimentu. Přináší zároveň nové pohonné jednotky, které budou splňovat nové emisní normy Euro 6. Zahájení prodeje v Evropě se předpokládá na třetí čtvrtletí letošního roku.

Sportage přináší nový naftový mild-hybrid motor o zdvihovém objemu 2,0 litru se systémem EcoDynamics+. Tento systém při prudké akceleraci pomáhá spalovacímu motoru elektromotorem, který je napájen ze 48 V baterie, čímž snižuje zatížení motoru a tím také produkované emise.

U stávající verze lze v katalogu nalézt naftový motor o objemu 1,7 litru se systémem Common-Rail Direct injection. Ten bude nahrazen menším motorem o objemu 1,6 litru, který bude disponovat nižší hodnotou emisí než motor stávající a bude dosahovat maximálního výkonu 115 nebo 136 koní. Výkonnější variantu pak mohou zákazníci kombinovat s pohonem všech kol a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Protože se blíží přísnější normy emisí, splňují všechny motory normu Euro 6 již nyní.

Kia Sportage Interiér; Foto Kia

Novinky nenalezneme pouze pod kapotou, ale i v designu a v interiéru. Výrazně byly přepracovány nárazníky, přední i zadní světla a byly přidána nová litá kola o velikosti 16, 17 a 19“. U verze GT Line, dostanou zákazníci leskle černou masku chladiče z oceli a mimo jiné i dekorativní prvky z tmavého chromu. K tomu došlo k přepracování 19“ litých kol, které jsou dostupné pouze pro verzi GT Line. Novinkou jsou také LED mlhová světla, která nyní připomínají kostky ledu. Interiér se samozřejmě také dočkal změn v podobě přepracovaného přístrojového štítu a dvoubarevného čalounění.

Bezpečnost posádky ve voze pomáhá udržet systém sledování okolí vozidla pro snazší parkování nebo rozpoznávání únavy řidiče. O zábavu cestujících se stará 7“ dotykový displej, případně 8“ bezrámečkový displej pro ovládání infotainmentu.

Související články