Představení facelift Škoda Scala a Škoda Kamiq

Škoda Scala Monte Carlo 2023 Front

Tuzemská automobilka Škoda Auto v roce 2019 představila dva modely nesoucí označení Scala a Kamiq. Od té doby uplynuly již čtyři roky a nyní přichází s faceliftovanými verzemi obou modelu a opět jsou představeny společně. Pojďme se podívat, jaké na vás čekají změny, a co je u obou modelů nového.

Škoda Scala

Při pohledu na model Scala je největší rozdíl viditelný na přídi. Zde došlo ke změně hlavních svítilen, které kromě nového tvaru LED denního svícení bude nabízet také LED Matrix světlomety. To znamená „vyřezávání“ protijedoucích aut ze světelného toku při trvale spuštěných dálkových světlech. Nový je i tvar světlometů, který není na stranách tak široký a jeden roh je lehce zkosený. Změn se dočkaly i lamely chladiče, které jsou nyní trochu výraznější. Záď prošla pouze drobnými změnami na zadním nárazníku. Koncové svítilny jsou totožné jako u původní verze.

Škoda Kamiq

U modelu Kamiq došlo také ke změnám na přídi. Hlavní novinkou je dostupnost LED Matrix světlometů. Drobných změn se dočkala také mřížka chladiče a přední nárazník. Vzadu jsou opět změny nenápadnější. Tou hlavní změnou jsou odrazky ve tvaru písmene L navazující na koncové svítilny. Drobné změny najdeme i na zadním nárazníku a difuzoru.

Výbava a motory

Změnou prochází také výbavové stupně obou modelů Scala a Kamiq. Mizí dlouholeté označení Active, Ambition a Style. Nově se oba modely inspirovaly u elektrického Enyaqu. Vybírat tak můžete z variant Selection, Top Selection a Monte Carlo. V základu se nachází Virtuální kokpit o velikosti 8´ a 8,25´ displej infotainmentu. Za příplatek lze získat větší 10,25´virtuální kokpit nebo 9,25´ displej infotainmentu. Vzhled interiéru se měnil pouze drobně, mění se hlavně materiály. Společnou změnou je pak ovládání a nový displej duální klimatizace.

Nově lze také přiobjednat bezdotykové otvírání víka zavazadlového prostoru pomocí virtuálního pedálu, který můžeme znát z dražších modelů.

Pod kapotou žádné tornádo nečekejte. Nalezneme zde ověřené benzínové motory o objemu 1.0l a 1.5l s výkonem od 70 kW do 110kW. Ceny zatím zveřejněny nebyly, je ale pravděpodobné, že budou začínat výše, než původní verze.

Související články