Omlazený Hyundai i20 nastupuje

První Hyundai i20 spatřil světlo světa již v roce 2008 a o deset let později přichází v další modernizované verzi a s faceliftem. Do vínku dostala nové technologie a řadu kombinací výbavy. Vyrábět se bude v karosářských verzích: pětidveřový, třídveřové Coupe a Crossover Active.

Při modernizaci byla i20 vybavena kaskádovitou maskou chladiče, která je poznávacím znakem rodiny vozů Hyundai. Proměnou prošly jak přední, tak zadní nárazník a rozšířila se nabídka 15“ a 16“ kol z lehké slitiny. K pětidveřovému i20 je k dispozici panoramatické střešní okno a u všech karosářských verzí je k dispozici široká paleta barev.

V interiéru přichází mimo jiné také širší paleta barev, čímž nabízí možnost osobitějšího vzhledu vnitřního prostoru. Zavazadlový prostor disponuje objemem 326 litrů. Řidiči jistě ocení moderní a vyspělé funkce v oblasti konektivity, včetně systému Display Audio se 7“ displejem.

Novou i20 budou pohánět tři zážehové motory vybavené manuální převodovkou. Automatická převodovka může být spojena pouze s motorem 1.4 DOHC CVVT. Řidič může počítat s moderní bezpečnostní výbavou, mezi níž patří asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu (FCA), asistent rozpoznání únavy řidiče (DAW), asistent pro jízdu v jízdním pruhu (LDWS) nebo asistent dálkových světel (HBA).

Související články