Rodina Kia Ceed se rozšiřuje

Kia Ceed Crossover

Je to již 15 let, co Kia začala prezentovat model Ceed a už od počátku se počítalo s různými karosářskými verzemi. Zatím je k dispozici klasický hatchback, prostorný kombi Sportswagon a v neposlední řadě i ProCeed. Nyní je na čadě crossover, který nám automobilka představila na první skice.

Gregory Guillaume, viceprezident pro design ze společnosti Kia Motors Europe, k novému modelu sdělil: „Máme vozidlo jiného stylu a jiného typu, o kterém jsme přesvědčeni, že si zaslouží stát se novým členem rodiny vozů Ceed. Sehraje roli potřebnou k tomu, aby se řada Ceed stala pro evropské spotřebitele ještě zajímavější a atraktivnější. Design bude zcela jiný, než na který jsme u vozů řady Ceed byli doposud zvyklí. Bude se jednat o další velké překvapení od automobilky Kia.“

Ze zveřejněné fotky není zatím mnoho poznat. Zda bude design skutečně tak odlišný od modelů dosud uvedených na trh pod hlavičkou Ceed lze jen odhadovat. Předpokládáme, že model nebude větší než SUV Sportage. Na další informace si budeme muset zatím počkat. Podle oficiální zprávy bude samotný vůz odhalen ještě během roku 2019.

Text: Jiří Hájek
Foto: Kia

Související články