Studentský projekt Škoda pošesté

Škoda Student Concept Car Pickup

Studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto v Mladé Boleslavi připravují i pro tento rok zajímavou studii. Jistě si vzpomenete na předchozí ročníky projektu Azubi Car. Loni studenti vytvořili kabriolet nesoucí název Sunroq, postavený na bázi modelu Karoq (více o tomto projektu si můžete přečíst zde). Studenti v rámci Azubi Car dostanou možnost s odbornou podporou techniků a zaměstnanců Škoda Auto připravit studii některého z vozů automobilky. Tentokrát se 29 žáků a 6 žákyň pustilo do přestavby největšího SUV automobilky Škoda Kodiaq.

Mají v plánu přepracovat klasický Kodiaq do verze dvoudveřového pickupu. Základem je designová podoba, se kterou jim pomáhají designéři automobilky vč. vedoucího oddělení Škoda design Olivera Stefaniho. Výsledek jejich práce bychom si měli mít možnost prohlédnout v průběhu června 2019. Z aktuálně představené skici vyplývá, že by Kodiaq pickup měl stát na mohutných kolech a měl by dostat ostré hrany.

Již v minulosti studenti v rámci Azubi Car představili jiný model ve verzi pickup. Původně se jednalo o Fabii a v této přestavbě nesl model název Funstar. V uvedené modifikaci byl Funstar spíše sportovním pickupem s úctyhodným audio doprovodem, který dosahoval výkonu 1400 W. První studii v rámci tohoto projektu vytvořili studenti již v roce 2014. Tehdy se jednalo o vůz CITIJET postaveným na základě modelu Citigo. Druhým pak byl zmiňovaný Funstar, jehož základem je Škoda Fabia. Rapid Spaceback posloužil jako základ pro studii Atero. Rok 2017 přinesl vůz Element vycházející z malého Citiga. A konečně loni studenti připravili kabriolet Sunroq. Ten rozvíjí prostřední SUV model Karoq, který jsme pro vás nedávno testovali.

Text: Jiří Hájek
Foto: Škoda Auto

Související články