Modernizovaná Kia Optima v prodeji

Kia Optima Front

Nová Kia Optima, která se poprvé ukázala letos na mezinárodním veletrhu v Ženevě, přichází na trh a již nyní ji lze objednat. Pořídit jí lze ve všech karosářských verzích tzn. Sedan, Sportwagon, GT nebo jako elektrifikovanou s Plug-in hybrid technologií. Hlavní předností modelu bude jistě jeho dojezd, který dosahuje nezvyklých 1000 km, díky nádrži na 70 litrů pohonných hmot.

Kia Optima BackVerze sedan a Sportwagon je nabízena ve třech úrovních výbavy: Business Line, Executive line a ve sportovní verzi GT. Tyto úrovně výbavy lze kombinovat s třemi pohonnými jednotkami z toho dvě nové. Prvním agregátem je přeplňovaný zážehový motor o objemu 1.6 litru T-GDI, který disponuje výkonem na hodnotě 132 kW (182 koní). Točivý moment pak dosahuje 265 Nm. Pohonná jednotka je pak spojena s dvouspojkovou sedmistupňovou automatickou převodovkou 7DCT. Vznětové motory pak zastupuje agregát o objemu 1.6 litru s výkonem 99 kW (136 koní) a točivým momentem 320 Nm. Pohonná jednotka je pak spojena s šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou 7DCT. Vrcholnou motorizací je pak dvoulitrový přeplňovaný benzínový agregát dosahující maximálního výkonu 175 kW (235 koní) s točivým momentem 353 Nm.

Plug-in Hybrid disponuje pouze stupněm výbavy Premium a je poháněn dvoulitrovým motorem GDI s šestistupňovou manuální převodovkou o výkonu 151 kW (205 koní). U sedanu dosahuje maximální dojezd čistě na elektrický pohon 54 km, u Sportswagonu je ujetá vzdálenost o 8 km delší.

Kia Optima InteriérHlavní proměnou prošel design masky chladiče, světlomety nebo zadní nárazník a difuzor. Vůz může být postaven na 17“ nebo 18“ litých kolech s novým designem. Interiér je pak vybaven novým designem volantu nebo ambientním podsvícením interiéru.

Při pohledu do ceníku zjistíme, že je Kia Optima v základní výbavě se základním benzínovým nebo dieslovým agregátem dostupná již za 719 980,- Kč. Za Sportswagon pak musí zákazník připlatit 30 000,- Kč. Výbava GT s dvoulitrovým přeplňovaným benzínovým agregátem pak zákazníka přijde na 1 019 980,- Kč (Sportswagon pak 1 049 980,- Kč).

Text: Jiří Hájek
Foto: Kia Motors Czech

Související články