Brabus 700 Widestar – Široký offroad

Brabus 700 Widestar

Exkluzivní úpravce Brabus připravuje kit pro všechny vozy automobilky Mercedes benz, a proto nemohl chybět ani značně hranatý model G63. Základem není původní verze, ale už lehce upravený kus od AMG. Svou světovou premiéru si tento model odbyl na Monaco yacht show 2018. Svůj název pak je odvozen od výkonu, kterého tento model dosahuje. Brabus 700 Widestar se představuje.

Brabus 700 Widestar EngineZákladní verze od AMG rozhodně nedostatkem výkonu netrpí. Ze čtyř-litrového osmiválcového motoru přeplňovaného dvěma turbodmychadly dostává AMG 430 kW (585 koní) a to rozhodně není nic zanedbatelného. U Brabusu si ale řekli, že ani tato hodnota není dostatečná, proto přidali dalších 85 kW (115 koní). Maximální výkon nyní dosahuje 515 kW (700 koní). Hodnota točivého momentu se zastavuje na úrovni 950 Nm, který je dostupný mezi 2.500 a 3.500 otáčkami za minutu. Obrovský výkon motoru je přenášen přes devíti-stupňovou automatickou převodovku na všechna čtyři kola. Převodovku je možné ovládat pádly pod volantem. Ke zrychlení z 0-100 km/h stačí Brabusu 700 Widestar pouhých 4,3 sekundy. V porovnání s aerodynamikou krabiciózního modelu G63 je patrné, jak obrovská síla tlačí vůz dopředu. Maximální rychlost je elektronicky omezena na metě 240 km/h a to hlavně z důvodu ochrany pneumatik.

Brabus 700 Widestar WheelKdyž už je řeč o kolech, Brabus 700 Widestar stojí na 23“ litých kolech Monoblock Platinum Edition. Pneumatiky, které lze na vůz namontovat mají rozměry 305/35 R23. Druhá část názvu odkazuje na výrazné rozšíření vozu díky nástavcům blatníků. Šírka vozu se tak rozšířila o 10 cm. Zajímavým doplňkem jsou LEDková světla umístěná v předním a zadním nárazníku. Tato světla se následně rozsvítí při otevření dveří.

Při pohledu do interiéru rozhodně zaujmou luxusní kožené sedačky vyvedené v kombinaci černé a béžové barvy. Samozřejmostí jsou individuální úpravy dle přání zákazníka. Po celém autě jsou rozmístěny odkazy na značku Brabus.

Text: Jiří Hájek
Foto: Brabus

Související články