Fabia vyráží do terénu

Nedávno nám automobilka představila omlazenou Fabii, kterou jsme Vám nedávno představili a jejíž test si můžete přečíst zde. Nyní tuzemská Škoda Auto připravila verzi Scoutline. Zatím je dostupná pouze jako combi a cena za tento model startuje na částce 387 900 Kč.

V tomto případě nelze čekat jízdu v náročném terénu. Nicméně nové prvky pomáhají mírnit případné škody na karoserii při jízdě lehkým terénem. Při prvním pohledu si lze všimnout modifikovaných nárazníků vpředu a vzadu, které na spodní straně získaly stříbrný nádech. Stříbrné lakování získaly i střešní ližiny a stříbrná barva se objevuje i na bočních zpětných zrcátkách v kombinaci s černou barvou. Lemy prahů se přestrojily do plastového hávu. V základu budou 16“ kola, větší 17“ budou pouze za příplatek.

Pod kapotou k žádné změně nedošlo. Scoutline si zákazníci mohou pořídit s pouze s turbo motory nesoucí označení TSI. Litrový tříválcový motor poskytuje výkon 70 kW a 81 kW (95 resp. 110 koní). Bohužel pohon všech kol u Fabie Scoutline k dispozici nebude.

 

Text: Jiří Hájek
Foto: Škoda Auto

Související články