Škoda Auto na autosalonu IAA – Frankfurt 2017

IAA Škoda E Vision

IAA Škoda E Vision VnitřekTuzemská automobilka Škoda Auto přivezla na 67. ročník mezinárodního veletrhu osobních automobilů IAA Cars 2017 dvě zásadní novinky. První novinkou byla evropská premiéra konceptu Vision E, který představuje první krok Škody Auto právě do oblasti automobilů s čistě elektrickým pohonem. Podle informací automobilky by elektromotory měly dosahovat výkonu 225 kW (306 koní), díky kterému by vozidlo mělo dosáhnout maximální rychlosti až 180 km/h. Maximální dojezd je též působivý a dosahuje až 500 km na jedno nabití. Novinka by měla být vybavena mimo jiné autonomním řízením úrovně 3 (zrychlování, zpomalování a vyhýbání se na dálnici), integrovanými kamerami místo zpětných zrcátek a velkým dotykovým displayem, kterým se ovládá systém služby ŠKODA Connect. Vůz by měl neustále sledovat pozornost řidiče přes systém Eye Tracking a přes  Heart Rate Monitor by měl být kontrolován srdeční tep a případě zdravotního problému by měl vozidlo automaticky zastavit.

IAA Škoda KaroqDruhou novinkou, která na sebe poutala mnoho pozornosti, byl nástupce vozu Yeti, SUV Škoda Karoq.  Tento vůz jako první v historii značky přináší plně digitální panel přístrojů, vybaven bude i bezdotykovým otevíráním pátých dveří. Samozřejmostí je mnoho jízdních asistentů (Park Assist, Lane Assist a Traffic Jam Assist, Blind Spot Detect či Emergency Assist). V nabídce bude se vznětovými a zážehovými motory ve výkonovém rozpětí 85 kW (115 koní) až 140 kW (190 koní).

IAA Škoda Karoq Sport LineNa stánku Škody Auto bylo k vidění i mnoho dalších krásných vozů. Kromě již prodávaného Kodiaqa, který se zde představil hned v několika variantách (verze klasická, Sportline a Scout) byla k vidění i verze Sportline Škody Superb nebo závodní speciál Fabia WRC 2. Vystavena byla i Octavia s motorem G-Tec na stlačený zemní plyn (CNG). Dojmy ze svezení s vozem na stlačený zemní plyn, který jsme měli možnost vyzkoušet v rámci závodu Škoda Economy Run 2017, si můžete přečíst zde.

Související články