Hyundai i30 N přichází

Na český trh vstupuje ostrá novinka značky Hyundai. Jedná se konkrétně o model i30 ve verzi N. Novinka je určena nejen na každodenní ježdění, ale i na závodní okruhy, kde vůz poskytne mnoho zábavy a potěšení.

 K dispozici jsou dvě verze, které se od sebe liší hlavně výkonem motoru a jeho technickými vlastnostmi. Základní variantu mohou zákazníci pořídit již za 699 990,- Kč. Za tuto cenu si zájemci pořizují plně vybavený vůz. Jediné, za co si musí zákazníci připlatit, je metalický lak, případně střešní okno. Dvoulitrový motor slabší varianty disponuje výkonem 250 koní a točivým momentem 353 Nm při 1450 – 4700 ot/min. Veškerý výkon je přenášen na přední nápravu za pomocí šestistupňové manuální převodovky. Sprint 0 – 100 km/h zvládne automobil z Nošovic za 6,4 sekundy.

 

Foto: Hyundai

Druhá silnější varianta přináší 275 koní při stejném točivém momentu. Opět je celý výkon přenášen na přední nápravu přes šestistupňovou manuální převodovku. Zrychlení zvládá o 0,3 sekundy rychleji při kombinované spotřebě 7,1 litrů na 100 ujetých kilometrů (o pouhých 0,1 litrů více než slabší verze). Nicméně pokud někdo sáhne právě po ostré verzi i30 N, na spotřebu tolik nehledí. Silnější varianta je vybavena paketem Performance, který přináší kromě vyššího výkonu 19 palcová kola z lehkých slitin (proti 18 palcovým u slabší varianty) s pneumatikami Pirelli s rozměrem 235/35 R19, systémem E-LSD (elektronicky řízený diferenciál s omezenou svorností), brzdové kotouče Performance s průměrem 345 mm vepředu a 315 mm vzadu, aktivní ventil výfukové soustavy a výztuhu v zavazadlovém prostoru. Silnější verzi je možné pořídit za 739 990,- Kč.

Související články