Ženevský autosalon se blíží

GIMS

Legendární mezinárodní motorshow má letos 89. pokračování. Pro širokou veřejnost se brány autosalonu na výstavišti PALEXPO v Ženevě otevřou 7. března 2019 a opět se uzavřou 17. března 2019. Veletrh můžete navštívit od pondělí do pátku, vždy mezi 10.00 a 20.00. O víkendu se pak návštěvní doba posouvá o hodinu dříve.

Co Vás čeká?

Budete mít šanci shlédnout na 180 vystavovatelů v šesti halách. Sedmá hala bude určena pro národní výrobce v oblasti automobilového průmyslu. Autosalon v Ženevě se začíná potýkat s problémem, který ho zatím dosud míjel. Z akce se začínají odhlašovat některé značky. Na výstavní ploše tak neuvidíme například značku Hyundai, Ford nebo Volvo. I přes absenci několika velkých značek se můžeme těšit na mnoho světových premiér, například novinky od úpravce ABT nebo studii od automobilky Škoda, která zároveň poprvé ukáže i svou novinku Kamiq.

Jak se na akci dostat

Pokud pojedete vlastním autem, měli byste počítat s placením parkovného, které čítá 25 CHF za den. Během pracovního týdne si pořadatelé připravili přes 5.600 parkovacích míst, o víkendu se pak kapacita parkovišť zvedá na 10.000. Vzdálenost jednotlivých parkovacích míst od výstaviště může být dost velká, nicméně pořadatelé nabízí možnost svozových autobusů, které vás přivezou až ke vchodu. Pokud se chcete vyhnout případným kolonám při příjezdu, lze využít městské dopravy, případně vlaku, který staví pouhé tři minuty od haly 7.

Vstupné a další informace

Pokud budete mít zájem se do Švýcarska podívat a navštívit přitom tento veletrh, pak vězte, že vstupenka vyjde dospělého návštěvníka na 16 CHF, děti od 6 do 16 let a důchodce 9 CHF a skupiny 20 a více osob na 11 CHF za každou osobu. Díky rozlehlosti areálu je jasné, že za večer toho návštěvník moc nestihne, proto je po 16. hodině se slevou 50%. Vstup psů je na autosalon zakázán. Pokud se budete chtít připojit na internet, můžete využít wi-fi připojení zdarma, které se nachází ve vstupní hale.

Informace o novinkách vč. fotografií vám samozřejmě přineseme a vše důležité se dozvíte.

Text: Jiří Hájek
Foto: GIMS

Související články