Terénní Škoda na scéně

Škoda Karoq Scout

Kompaktní SUV KAROQ získává nového člena v rámci modelové řady. A jak už je u automobilky pravidlem, novinka do terénu nese název SCOUT. Tyto modely se vyznačují ochrannými plastovými doplňky, které chrání karoserii před škrábanci od kamínků mimo zpevněné komunikace, nebo pohonem 4×4. Svou premiéru si SCOUT odbude na Mezinárodním autosalonu v Paříži, který se bude konat v říjnu 2018.

Škoda Karoq Scout
Foto: Škoda Auto

Stejně jako OCTAVIA SCOUT a KODIAQ SCOUT  nebude mít díky pohonu 4×4 KAROQ SCOUT problém projet těžším terénem mimo zpevněné komunikace a paket pro špatné cesty ochrání karoserii před větším poškozením od kamínků a větví. V nabídce jsou buď 18“ kola z lehkých slitin „Braga“ nebo 19“ kola z lehkých slitin „Crater“. Zadní výklopné dveře jsou elektricky ovládané a to buď tlačítkem přímo na dveřích, nebo je k dispozici virtuální pedál pod zadním nárazníkem.

KAROQ SCOUT je poháněn jedním zážehovým a dvěma vznětovými pohonnými jednotkami. Benzínový motor 1,5 TSI disponuje výkonem 110 kW (150 koní) a je spojen se sedmistupňovou převodovkou DSG. Oba dieselové motory mají stejný objem 2,0 TDI, ale liší se hodnotou výkonu. Slabší poskytuje 110 kW (150 koní) a standardně je spojena s šestistupňovou manuální převodovkou, sedmistupňové DSG je možné nainstalovat volitelně. Silnější agregát s výkonem 140 kW (190 koní) je standardně spojen se sedmistupňovou převodovkou DSG.

Související články