Facelift Suzuki Vitara: Atmosféra odchází

První Vitara se nám představila již před třiceti lety a nyní přichází s modernizovanou verzí. Prodává se ve 191 zemích a regionech po celém světě a celkově bylo již prodáno 3,7 milionů vozů.

V exteriéru si můžeme všimnout pouze drobných změn. Lehce byla upravena maska chladiče, nárazníky, koncová světla a nové jsou i diody pro denní svícení. Suzuki také přidalo změněný design kol a dvě nové barvy, vč. zlaté, která je vidět na zveřejněných fotografiích. Interiér byl obohacen o měkčené plasty, upraven byl i přístrojový štít, do kterého byl vsazen barevný palubní počítač. Bližší detaily exteriéru i přístrojového štítu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii pod článkem.

Úprava vzhledu byla pouze kosmetická, to hlavní nás ale čeká pod kapotou. Původní atmosférická šestnáctistovka byla nahrazena dvěma turbomotory. I Suzuki tedy mění směr a atmosféricky plněné motory jsou již minulostí. První litrový motor přeplňovaný turbodmychadlem poskytuje 111 koní (82 kW). Silnější přeplňovaná čtrnáctistovka disponuje výkonem 140 koní (103 kW) a točivým momentem 220 Nm, který je dostupný od 1500 otáček za minutu. Podrobnější hodnoty o obou motorech budou dostupné těsně před oficiálním představením.

Kromě již zmíněného získává nová Vitara i mnoho bezpečnostních prvků jako je sledování jízdních pruhů, rozpoznávání značek, hlídání mrtvých úhlů nebo nouzové brždění.

Ačkoliv ještě nebyl termín oficiálního představení a uvedení do prodeje oznámen, očekává se, že by mohla jít Vitara do prodeje ještě v letošním roce.

Text: Jiří Hájek

Foto a video: Suzuki

Související články