Hyundai Kona ve stylu Iron man

Hyundai Kona Iron Man

V roce 2017 nám Hyundai představil malé SUV nazvané Kona. Jedná se o designové vozidlo, které mělo původně nahradit oblíbené malé MPV ix20. K tomu nakonec nedošlo, oba vozy se tak prodávají souběžně a automobilka nám tak přináší nové motorizace a edice.

Tentokrát máme před sebou limitovanou edici ve stylu marveloského hrdiny Iron Mana, která byla představena v první den konání akce San Diego Comic-Noc 2018. Jistě mnoho z vás bude znát hrdinu Tonyho Starka alias Iron Mana, který společně s dalšími hrdiny z Avengers zachraňuje svět. Proto si asi dokážete představit barevné kombinace obleku Iron Mana. A ty nám přináší Hyundai Kona nejen v exteriéru, ale i v interiéru. První vozy budou vyrobeny v prosinci 2018 a předány zákazníkům v prvním čtvrtletí 2019. Jedná se o limitovanou edici, proto bude automobil vyráběn pouze na objednávku a v omezeném počtu.

Kona v edici Iron Man prohlubuje spolupráci mezi produkční společností Marvel a automobilkou Hyundai. Kromě právě představené edice, byl v aktuálním trháku společnosti Marvel Ant-Man and Wasp představen model Veloster Turbo 2019.

Ale zpět k původnímu předmětu článku. Exteriér vozu se vyznačuje exkluzivním odstínem červené Iron Man v kombinaci s matně šedou. Příď vozu zaujme individualizovanými světly pro denní svícení, jež připomínají ochrannou masku a otvor pro oči obleku. Kromě světlometů a upravené přídi přináší edice i motiv masky Iron Mana na střeše, obložení kapoty ve tvaru písmene V, loga Stark Industries na spodní části předního nárazníku a zadních dveří. Kona ve stylu Iron Man přináší i vyryté nápisy, ale hlavně speciální 18´´ kola z lehké slitiny.

Podobné prvky lze najít i v interiéru, kde přístrojovou desku zdobí podpis Tonyho Starka, řadicí páka nese speciální hlavici a středová konzole je vyzdobena grafickými motivy  Irona Man. Modifikací prošla i sedadla, která jsou též individualizovaná.

 

Text: Jiří Hájek
Foto: Hyundai Motor Company

Související články