Kit pro Seat Tarraco od ABT Sportsline

Seat Tarraco ABT Sportsline Front

Seat Tarraco je SUV od španělské automobilky SEAT patřící pod křídla koncernu Volkswagen. Nejsilnější vznětový agregát poskytuje v základu 140 kW (190 koní) výkonu při točivém momentu 400 Nm. Pro 1,8 tuny vážící Tarraco stačí hodnoty na překonání hranice 100 km/h za 8 sekund. U ABT Sportsline si ale řekli, že to je málo, proto se podívali především na pohonnou jednotku.

Seat Tarraco ABT Sportsline Front

Úprava agregátu

A právě na koncern Volkswagen se úpravce ABT Sportsline specializuje. Nedávno jsme vám přinesli informaci o bezvadně upravených vozech značky Audi. Články si můžete přečíst například zde nebo zde. Kit se týká hlavně v prvním odstavci uvedeného nejprodávanějšího dieselového agregátu s automatickou převodovkou. Díky pokročilé jednotce ABT Engine Control (AEC) je výkon motoru zvýšen na 162 kW (220 koní). Zároveň se zvyšuje i točivý moment, který povyrostl o 40 Nm na finálních 440 Nm. Díky koncernových shodám, lze předmětnou úpravu využít i u podobných koncernových vozů – Volkswagen Tiguan a Škoda Kodiaq. Papírově není zvýšení nijak závratné, ale na zlepšení hodnot zrychlení a zvýšení dynamiky to jistě stačit bude.

Seat Tarraco ABT Sportsline Back

Exteriér

Kromě zvýšení výkonu a točivého momentu pohonné jednotky se majitelé Tarraca mohou těšit i na drobné úpravy zevnějšku, hlavně v podobě nových kol. Celkem čtyři různé tvary disků z lehkých slitin nabízí ABT pro model Tarraca. Na fotografii jsou vidět 21“ disky označené ABT DR. Svým zakřivením pak mají evokovat listy turbíny. Druhou možností jsou disky označené ER-C o velikostech 19“ a 20“. Model FR je připraven též ve 20“ podobě, stejně jako typ GR. Již zmíněná kola DR jsou pak lze objednávat v 19“, 20“ nebo 21″ variantě. Cenu tisková zpráva neuvádí, určitě se ale budeme pohybovat velmi vysoko, jak je již u tohoto úpravce zvykem. Pokud vás tedy nabídka zaujala a chcete si nechat upravit svého plechového miláčka, kontaktujte německého úpravce.

Text: Jiří Hájek
Foto: ABT Sportsline

Související články