Scala hlásí příchod a ukazuje své ceny

Škoda Scala

Již delší dobu nás automobilka Škoda zásobuje informacemi o své novince Scala. Poslední informace přišla na počátku prosince, kdy se novinka představila. O představení a dalších podrobnostech si můžete přečíst v našem článku. a nyní přináší i první oficiální informace o cenách a výbavách. Pokud se podíváme do aktuálního ceníku, zjistíme, že ceny začínají na hodnotě 394 900,-. Nejnižší cena se ale brzy změní.

První oficiální zmínka o modelu Scala přišla v říjnu 2018. Oficiálního představení se model dočkal v prosinci 2018 a v polovině ledna už máme na stole ceník. K dispozici budou pouze dva stupně výbavy. Z ceníku tak mizí základní výbava Active, která, na rozdíl od jiných států, nebude u nás dostupná. Začínáme tudíž na stupni Ambition, maximální výbavou je v tomto případě Style.

Ceny a výbava modelu Scala

Základní motorizace 1.0 TSI (70 kW) bude dostupná až od druhého čtvrtletí a základní cena vystartuje z hodnoty 369 900,- Kč. Pokud vám bude stačit slabší motor, za uvedenou cenu se dočkáte o trochu vyšší výbavy. Již v základu se tak můžeme těšit na tempomat, LED přední i zadní svítilny, mlhové světlomety nebo rádio Swing s 6,5“ dotykovým displejem. Základem je i asistent rozjezdu do kopce, světelný asistent nebo systém sledování prostoru před vozem. Jak bylo již zmíněno výše, za výkonnější litrový agregát si připlatíme 25 000,- Kč. Dieselová pohonná jednotka s výkonem 85 kW pak vytáhne z peněženky dalších 40 000,- Kč.

Stupeň výbavy Style přidává navíc Full LED přední světlomety s funkcí adaptivního svícení a přisvěcováním při odbočování nebo animované ukazatele směru jízdy. Příjemné prostředí udrží dvouzónová klimatizace Climatronic případně vyhřívaná sedadla. Samozřejmostí je v této úrovni výbavy osm reproduktorů nebo světelný a dešťový senzor. Nejlevnější výbava Style je spojena s výkonnějším litrovým motorem a cenovkou 449 900,- Kč. Druhá zážehová pohonná jednotka 1.5 TSI (110 kW) s automatickou převodovkou DSG může být objednána pouze s úrovní Style. Cenovka se pak zastaví až na částce 524 900,- Kč.

Až na konci roku 2019 spatří světlo světa alternativní pohonná jednotka pracující se stlačeným zemním plynem. Její výkon 66 kW není sice tak úžasný, ale na běžné ježdění by měl stačit. Zajímavější by jistě byl stlačený zemní plyn s vyšší benzínovou jednotkou. Připlatit si lze i za mnoho různých paketů a doplňků. S výbavou Style a prakticky všemi doplňky se finální cena vyšplhala na 730 000,- Kč. První zákazníci se mohou na Scalu ve své garáži těšit na počátku května 2019.

Text: Jiří Hájek
Foto: Škoda Auto

Související články