SUV ofenzíva automobilky Škoda pokračuje

Škoda Kamiq

Po velkých SUV Kodiaq a Karoq automobilka odhalila název dalšího modelu z rodiny SUV. Do této kategorie automobilka poprvé nahlédla v roce 2016, kdy byl představen právě největší model nesoucí označení Kodiaq. Nový přírůstek v této oblasti nám poprvé Škoda ukázala v polovině ledna, kdy odhalila obrysy vozu a oddělené světlomety. Na první zveřejněné video a fotografii se můžete podívat pod tímto článkem. Vraťme se ale k aktuální zprávě, kterou je odhalení jména novinky. Nejmenší kousek ze zmíněné trojice ponese název Kamiq.

Škoda Kamiq

Že vám název něco připomíná? Ano, už jste se s ním mohli setkat u modelu, který byl představen v loňském roce speciálně pro čínský trh. Povšimněte si také, že všechny modely z rodiny SUV mají na začátku názvu K a na konci Q. Název Kamiq můžeme nalézt v jazyce Inuitů, kteří obývají sever Kanady a Grónska. Kamiq bude stát na platformě MQB, kterou můžete znát i z modelu Scala. Z aktuálního trendu oblíbenosti modelů SUV, se všechny automobilky snaží vytěžit maximum a Škoda nemůže být pozadu. Prvního oficiálního představení se dočkáme na počátku března 2019 na autosalonu v Ženevě, kde se ukáže i Scala, která byla představena již na počátku prosince v Tel Avivu.

Redakce webu Auto-Fresh nemůže samozřejmě na této důležité akci chybět, proto Vám přineseme mnoho zajímavostí, včetně fotografií z tohoto prestižního autosalonu.

Text: Jiří Hájek
Foto, Video: Škoda Auto

Související články