Rallye Dakar 2019: 3. etapa

Účastníci Dakaru mají za sebou velmi náročnou etapu dlouhou 798 kilometrů. Závodníky zavedla ze San Juanu de Marcona do Arequipa a byla rozdělena na 331 měřených kilometrů a 467 kilometrů dlouhý přejezd. Závodníci tak museli překonat obrovskou vzdálenost a přitom si dát pozor, aby svůj stroj nerozbili.

V motocyklech si svou porci smůly vybral Joan Barreda Bort, který v husté mlze zajel do prolákliny, ze které se již nedostal a byl tak nucen odstoupit. Jeden z favoritů na celkové vítězství je tudíž ze hry. Dalším favoritem, který je z bojů a nejvyšší příčku prakticky vyřazen, je Carlos Sainz. Ten na 38 km poškodil levé přední kolo, byl nucen opravovat a dojel s masivní čtyřhodinovou ztrátou na prvního. Problémy se nevyhnuly ani Ginielu De Villiersovi. Ten zůstal stát na 172 km, kde musel řešit únik oleje. I on nabral obrovskou ztrátu 4,5 hodiny na vítěze etapy, kterým je Stephane Peterhansel. Pro Českou republiku je ztrátou Martin Kolomý, který musel na trati opravovat a nestihl dorazit do cíle v časovém limitu. Na FB Tatra Buggyra Racing uvedl, že chce pokračovat v druhé polovině závodu, což umožňují pravidla a bude hodnocen pouze za druhou část. Hlavní problém spočíval v kardanové hřídeli, která praskla a rozbila v autě všechno okolo

Opět se můžete pod článkem podívat na výsledky aktuální etapy Rallye Dakar 2019.