Automobilka Škoda má milion na kontě označeném SUV

Škoda Yeti

Počátek modelů SUV se datuje do roku 2009, kdy automobilka Škoda poprvé představila vůz kategorie SUV. Jednalo se o Škodu Yeti. Po delší odmlce přišel další globální model z této kategorie, jednalo se o známý Kodiaq. Až následně dorazil na trh model Karoq.

Od roku 2009, kdy byla představena první generace modelu Yeti, do roku 2017, kdy byla výroba ukončena, automobilka Škoda vyrobila více než 684 000 vozů tohoto modelu. Uvolněné výrobní kapacity následně převzal velký Kodiaq, kterého se dosud vyrobilo na 215 000 vozů. Menší Karoq pak z celkového počtu 1 000 000 vozů ukrojil bez mála 88 000 automobilů. O sportovní verzi si můžete přečíst zde naopak o terénní edici se dočtete v tomto článku. A konečně nejmenší Kamiq, který se zatím exkluzivně prodává na čínském trhu, zabral 12 000 kusů. Kromě České republiky jsou SUV modely vyráběny také v Indii, Číně, Německu a Rusku.

Miliontý kus byl vyroben v českém závodě v Kvasinách a směřoval do Španělska. Jednalo se o model Karoq s motorem 1,5 TSI, výkonem 110 kW (150 koní) a automatickou DSG převodovkou. Zákazník si u tohoto vozu vybral zelenou barvu Emerald a výbavu Ambition.

 

Text, Foto: Jiří Hájek

Související články