Autosalon Ženeva 2019: CUPRA Ateca Special Edition

Cupra Ateca Special Edition

Značku Cupra v Ženevě zastupoval mimo jiných i model CUPRA Ateca Special Edition. Zde si designéři pohráli hlavně s designem a výbavou. Pokud se podíváme na samotnou značku, ta je odnoží Španělské značky Seat, patřící do koncernu Volkswagen

Pod kapotou této edice nalezneme standardní čtyřválcovou pohonnou jednotku 2.0 TSI s přímým vstřikováním benzinu dosahující výkonu 300 koní a točivého momentu 400 Nm. Síla motoru je přenášena přes dvouspojkovou sedmistupňovou automatickou převodovku DSG na všechna čtyři kola.

Exteriér

Vůz stojí na speciálních designově výraznějších dvacetipalcových kolech z lehkých slitin, které pomáhají udržovat vyšší stabilitu při jízdě. O bezpečí se pak starají brzdy značky Brembo. Naopak o pořádný zvukový projev se stará výfukový systém Akrapovič zakončený čtyřmi koncovkami, který zároveň snížil hmotnost vozu o 7 kilogramů. Některé komponenty vyměnily běžně používaný materiál za karbon. Zadní spoiler získal též karbonové složení. Kromě upraveného vzhledu zároveň zvyšuje i přítlak při vyšších rychlostech. Celkový dojem z vozu podtrhuje unikátní barva Graphene Grey.

Interiér

Přepracován byl i interiér, který nyní získal na jedinečnosti. Přední skořepinová sportovní sedadla získala čalounění Alcantarou. Interiér je nyní laděn do modré barvy, vepředu je konkrétně použita exkluzivní barva Petrol Blue. Stejná kůže pak byla použita na zadních sedadlech nebo na výplni dveří. Kolem výdechů klimatizace nebo kolem ovladačů je pak použit opět karbon.

Model CUPRA Ateca Special Edition bude možné objednávat na konci roku 2019.

Text: Jiří Hájek
Foto: Cupra, Jiří Hájek

Související články