Sportovní hračka pro dospělé: Audi RS4+ Avant

ABT RS4+ Avant

Německý úpravce ABT Sportsline připravil kit pro sportovní Audi RS4 Avant. Jedná se o vůz s karoserií ve verzi kombi a už v základu má výkonu dostatek. ABT však tuto metu posunulo ještě dál a společně s úpravou vzhledu představilo RS4+ Avant. Pod článkem se nezapomeňte podívat do naší fotogalerie.

Nyní se podíváme na vzhled a výkonnostní hodnoty. Zvenku přibyly nové komponenty, většinou karbonové. Můžeme si povšimnout agresivního vzezření díky novému přednímu spoileru, zadnímu křídlu a skvělým dvacetipalcovým litým kolům v černé barvě, které ladí s červeně lakovanou karoserií, na nichž jsou umístěny nízkoprofilové pneumatiky. Zvuk motoru si můžeme poslechnout skrze čtyři koncovky výfuku o průměru deset centimetrů.

Pod kapotou došlo též k několika změnám. Tou největší je jistě nárůst výkonu o 44 kW a 80 Nm točivého momentu. Výsledná hodnota výkonu je standardně 375 kW (502 koní). Na přání je možné z motoru dostat ještě dalších 15 kW, finální výkon tak může dosahovat 390 kW (523 koní). To je velká porce výkonu, která je potřeba přenést na asfalt. K tomu slouží pohon všech kol, který si můžeme užít už v základu. Přijde vám, že je vozidlo posazeno příliš nízko na běžné silnice v České republice? I na to v ABT mysleli. Podvozek je totiž nastavitelný. Na okruhu a na kvalitních komunikacích lze vůz snížit a naopak na vozovkách s horší kvalitou povrchu zvýšit.

Podíváme-li se do ceníku, zjistíme, že si za základní úpravu na Audi RS4+ Avant připlatíme 28.900,- EUR (743.000 Kč) + 3.090,- EUR (79.000,- Kč) za instalaci. Jak je uvedeno výše, můžeme si připlatit i za další doplňky, případně vyšší výkon. Za zmíněné zvýšení výkonu na 390 kW (523 koní) budeme muset přihodit dalších 4.490,- EUR (115.500,- Kč).

Úpravce slibuje exkluzivitu, neboť bude takto upraveno pouze 50 kousků a první zákazníci se mohou na svou hračku těšit v březnu 2019. Naživo bude možné vůz poprvé vidět na 89. ročníku mezinárodního autosalonu v Ženevě, který se bude konat na počátku března 2019.

Text: Jiří Hájek
Foto: ABT Sportsline

Související články