Staria: Budoucnost a přítomnost podle Hyundai

Hyundai Staria Front

Automobilka Hyundai představila ceny futuristicky vyhlížejícího MPV. Tato kategorie vozů postupně mizí a nahrazují ji vozy SUV. Je tudíž zajímavé, že právě Hyundai se vrhl do vod rodinných vozů. V tomto případě se jedná o velkokapacitní vůz, který je určen primárně pro 9 osob, v případě luxusní verze pro 7 osob. Později dorazí i užitková verze, která poskytne místo pro tři resp. 6 cestujících. Novinka dostala jméno Staria.

Exteriér

Jak je z fotek patrné, jedná se o typického představitele velkokapacitních vozů. Nicméně při pohledu zepředu vůz spíše vypadá jako koncept, nikoliv jako automobil k běžnému prodeji. U značky jsme sice zvyklí na odvážný design, vzpomeňme na nový Tucson, který má denní svícení velmi netradiční. Ale tento vůz překonává vše, co Hyundai doposud představil.

Po celé šířce vozu se na předku táhne linka denního svícení. Poměrně nízko v předním nárazníku se nachází světlomety, které mohou využívat technologie LED, případně klasické halogenové žárovky. Další co při čelním pohledu zaujme, je masivní mřížka chladiče, která se táhne přes celý nárazník, a do které jsou následně začleněny světlomety. Při bočním pohledu jistě zaujmou masivní okna, která jsou protažena níže, aby zlepšovala výhled z vozu. Vzadu již Staria tak futuristicky nevypadá. Nalezneme zde masivní koncové svítilny s LED technologií.

Ceník a výbava modelu Staria

Právě teď automobilka zveřejnila ceník modelu Staria. Ještě dodejme, že zpočátku bude pod kapotou k dispozici pouze vznětová dva-dvojka s označením CRDi o výkonu 130 kW poskytující točivý moment 430 Nm. Ta může být spojena s šesti stupňovým manuálem nebo osmi stupňovou automatickou převodovkou. Poháněna mohou být všechna kola, případně pouze jedna náprava.

Základní výbavový stupeň Comfort obsahuje mimo dalšího posuvné dveře na obou stranách, barevný digitální přístrojový panel Supervision s uhlopříčkou 10,25“, zadní parkovací kameru nebo autorádio s osmipalcovým displejem. To vše je za startovací cenu 899 990,- Kč.

Výbava Smart pak přidává Bi-LED přední světlomety, již zmíněnou LED lištu, automatickou klimatizaci nebo navigaci s obrazovkou o velikosti 10,25″. Cena pak přeskočí jeden milion, konkrétně se jedná o 1 049 990,- Kč.

Výbava Style je prozatím dostupná jenom s paketem premium, který dohromady přináší bezdotykové ovládání dveří zavazadlového prostoru nebo přední parkovací senzory, případně 360 stupňový kamerový systém. Kožená sedadla vpředu jsou vyhřívána, ale i ventilována. To vše za celkových 1 159 990,- Kč.

Hyundai Staria Premium Interiér

Pokud toužíte po opravdu luxusním MPV, připravte si 1 399 990 Kč, kde na vás čeká audiosystém Bose, ambientní osvětlení, speciální kůži nappa, kde první a druhá řada sedadel je ventilovaná a vyhřívaná. Dostanete také vetší speciální kola a automatickou převodovku.

Text: Jiří Hájek
Foto: Hyundai

Související články