Crossover Mazda CX-60 přijíždí jako PHEV

Mazda CX-60 PHEV

Automobilka Mazda představila evropskou verzi svého crossoveru CX-60. Vzhledově se model CX-60 zařadil mezi ostatní modely této značky díky typickému vzhledu přídě, žádné překvapení tak nečekejte. LED denní svícení pokračuje ze světlometu až do chromované linky chladiče. Výraznější změna přichází v podobě delší přední kapoty a to kvůli podélně uloženému motoru.

Momentálně se představila varianta interiéru se světlým a tmavým dekorem. Interiéru dominuje velký centrální displej, a zatímco často se setkáváme s mizejícími tlačítky a přesunem veškerých funkcí vozu do infotainmentu, zde nám zůstala, například pro ovládání klimatizace.

Pohonná jednotka

Pod kapotou nalezneme zpočátku vůbec první plug-in hybridní pohonnou jednotku automobilky Mazda. 2,5 litrový čtyřválec disponuje výkonem 141 kW (192 koní). Elektrická jednotka pak poskytuje dalších 100 kW (136 koní). Systémový výkon PHEV je 241 kW (327 koní) a točivý moment celé jednotky činí 500 Nm.

Pokud budeme pokračovat v technických údajích, tak dle normy WLTP si model CX-60 s uvedeným agregátem řekne o 1,5 – 1,6 l/100 km naturalu. Při takto nízké spotřebě se nelze divit nízkým emisím 33 g/km. Kapacita baterie 17,8 kWh umožní Mazdě CX-60 jízdu pouze na elektřinu až do vzdálenosti 60 – 63 km v závislosti na stylu jízdy a okolních podmínkách. Ještě dodejme, že výkon agregátu je přenášen přes osmistupňovou automatickou převodovku na zadní kola.

Cena

Výroba tohoto modelu započne v Japonsku už 11. března letošního roku, což je zanedlouho. Japonská specifikace pak bude představena v průběhu měsíce dubna. Ještě se na závěr podívejme do ceníku, který nám řekne, že základní variantu lze pořídit již za bezmála 1,3 milionu korun. Na nejvyšší výbavu si připravte částku minimálně 1 434 090 Kč.

Text: Jiří Hájek
Foto: Mazda

Související články