První skici nové Škody Kamiq

Skica Škoda Kamiq

Právě dnes nám automobilka Škoda ukázala dvě skici své novinky nesoucí jméno Kamiq, která bude poprvé představena v březnu na autosalonu v Ženevě. Je to už druhá velká novinka, která bude poprvé naživo ukázána právě na této akci. Tou první, nedávno potvrzenou, bude Scala.

Jak bylo již patrné z předchozích fotografií a videa, poprvé Škoda využila rozdělených světlometů. Blinkry s denním svícením u modelu Kamiq jsou umístěny nad hlavními svítilnami, tím se tento model řadí mezi první v řadě, kde se tento způsob bude využívat. Toto rozdělení světlometů jsme mohli vidět již dříve u jiných automobilek, konkrétně například Hyundai nebo Citroën. Tvar světlometů je podobný předchozím modelů z rodiny SUV.

Skica Škoda Kamiq

Zadní svítilny jsou nápadně podobné těm z modelu Scala, dnes už bez typického písmene C, ač při troše představivosti je možné ho zachytit po prodloužení zadních sdružených lamp k níže umístěným odrazkám. Na zádi opět chybí logo automobilky, které bylo u předchozího modelu Scala nahrazeno nápisem Škoda. Jak již bylo uvedeno, na světovou premiéru se můžeme těšit od 5. do 17. března 2019 na mezinárodním veletrhu ve Švýcarsku v Ženevě.

Text: Jiří Hájek
Foto: Škoda Auto

Související články