Škoda slaví výročí vzniku republiky

Automobilka Škoda existuje již 123 let a i dnes můžeme její hlavní závod nalézt v Mladé Boleslavi. Její úspěch podtrhují i prodeje, které v roce 2017 dosáhly 1,2 milionu vozů. Díky svým úspěchům a bohaté historii, která prochází celou existencí samotného Československa, slaví výročí vzniku Československa Edicí 100, která přináší drobné doplňky, které zájemcům tuto slavnou událost připomenou. Paket bude dostupný do konce roku 2018 a k dispozici bude za symbolických 100,- Kč.

Paket výbavy Edice 100 bude k dispozici v průběhu srpna u autorizovaných partnerů značky Škoda a o měsíc později v on-line konfigurátoru. Dostupný bude s výbavou style u vozů Fabia, Rapid, Octavia, Karoq, Kodiaq a Superb. Součástí paketu je prošití sedadel a koženého volantu v barvě trikolóry, zašité vlajky na předních sedadlech a loga na předních blatnících. U již zmíněných modelů Fabia a Rapid je možné paket doobjednávat za 100,- Kč. Pro modelové řady Karoq a Kodiaq je paket dostupný v rámci výbavy Style Plus. U Octavie a Superbu dostanou zákazníci s výbavou Style Plus kromě již zmíněné Edice 100 navíc další prvky výbavy, například vyhřívaný volant. U vozů, které jsou již objednány, ale nejsou ještě vyrobeny, je možné Edici 100 ještě doobjednat. Příjem objednávek na tuto zvláštní edici končí se závěrem roku 2018.

To ale není vše, na co se můžeme od tuzemské automobilky těšit. V muzeu Škoda v Mladé Boleslavi můžeme od října shlédnout výstavu, která přinese pohled do historie a ponese název První kilometry v první republice. Expozice bude k dispozici až do února 2019. Kromě již zmíněné výstavy na začátku prázdnin automobilka podpořila veteránský závod 1000 mil československých na trase Praha – Bratislava – Praha.

Text: Jiří Hájek
Foto: Škoda Auto

Související články