Hyundai ix20 se loučí se zákazníky bonusovou edicí

Hyundai ix20

V roce 2010 vstoupil na trh MPV model s názvem ix20. Už v roce 2013 se stal nejprodávanějším vozem v kategorii MPV B v České republice. Od té doby se vyrobilo v závodě v Nošovicích více než 315 000 kusů modelu ix20. Protože došlo k ukončení výroby, vyprodávají se poslední vozy, které teď přichází s atraktivnější výbavou a s cenou startující na částce 279 990,- Kč.

Cílová rovinka

Mezi největší trhy, kam model ix20 směřoval, patřila Itáile a Německo. Česká republika následovala zmíněné trhy s počtem 32 000 vozů. Většina vyrobených vozů byla poháněna benzínovým agregátem (74%). Postupný úbytek zájmu o vozy MPV postupně směřuje automobilky spíše do segmentu SUV, proto se musíme s modelem ix20 pomalu rozloučit. Model ale ještě neřekl své poslední sbohem. Aktuálně jsou rozprodávány poslední kusy za akční cenu startující na částce 279 990,- Kč. Za tuto cenu dostanete výbavu Trikolor Plus s manuální převodovkou. Za automatiku připlatíte 40 000,- Kč. Stejný příplatek za automatickou převodovkou pak čekejte u verze Trikolor Club, kde začínáte na 299 990,- Kč.

Výbava

Pojďme se teď podívat podrobněji na výbavu, kterou dostanete za investované peníze. Pod kapotou obou výbavových stupňů nalezneme osvědčený atmosféricky plněný agregát s poměrně vysokým výkonem 92 kW (124 koní). Objem motoru činí 1,6 litru. Trikolor Plus přináší mechanickou klimatizaci, denní svícení, rádio podporující MP3, CD s konektory USB a AUX se čtyřmi reproduktory nebo ovládání multimédií na volantu. Vůz je v základu postaven na plechových kolech o rozměru 195/65 R15, na které jsou umístěny kryty. Lze zde připlatit primárně pouze za podlahové rohože, metalický lak karoserie nebo za přihlášení vozu do evidence. Pokud si ale připlatíte 20 000,- Kč za verzi Trikolo Club, získáte navíc tempomat, automatické světlomety, zadní parkovací čidla, bluetooth handsfree a plechová kola vyměníte za hliníkovou šestnáctipalcovou verzi o velikosti 205/55 R16. Za minimální příplatek získáte tudíž slušnou výbavu.

K oběma verzím pak navíc získáte několik bonusů zdarma. Kromě pětileté záruky bez omezení najetých kilometrů získáte navíc pětileté asistenční služby, sadu zimních kol nebo tankovací kartu, kdy získáte slevu na pohonné hmoty. Pokud máte o vůz zájem, rozhodně doporučujeme neotálet, jedná se totiž o doprodej posledních kusů, nové vozy již vyrobeny nebudou.

Text: Jiří Hájek
Foto: Hyundai

Související články