XCeed: Čtvrtý model z rodiny Ceed ve světové premiéře

KIA_XCeed_Front

Model Kia Ceed přichází na trh se čtvrtou karosářskou verzí. Tou první je hatchback, druhou pak kombi označené jako Sportswagon a dosud poslední byl ostrý ProCeed ve stylu „Shooting brake“. Nyní jsme se dočkali další verze, tentokrát se jedná o crossover pojmenovaný XCeed. Velikostí a zaměřením bychom vůz mohli zařadit mezi hatchback Ceed a model Sportage.

Rozměry

Disponuje délkou 4 395 mm, šířkou 1 826 mm a výškou až 1 495 mm. Ceed přerůstá v délce o 85 mm, výšce o 43 mm a u převisů vředu i vzadu o 25 mm resp. o 60 mm. Naopak větší Sportage pak stojí nad námi představovaným XCeedem ve všech rozměrech. Díky větším rozměrům je k dispozici 426 litrů prostorou pro zavazadla a po složení sedaček získáme 1 378 litrů. Vůz bude posazen na 16“ nebo 18“ litých kolech. Pod kapotu se nastěhuje jedna z pěti různých pohonných jednotek. Jaké to budou zatím ještě nevíme, tyto informace budou k dispozici později, až se bude blížit vůz do prodeje. Tisková zpráva uvádí, že vůz by se měl k zákazníkům dostat v druhé polovině roku 2019.

Výbava

Speciální odstín žluté s názvem Quantum Yellow najdeme pouze u modelu XCeed. Žlutou najdeme i v interiéru a to především v podobě žlutého prošívání černých sedaček nebo výplní dveří. Pro infotainment je připraven dotykový displej o velikosti až 10,25“. Displej bude umožňovat rozdělit obrazovku na tři segmenty, z nichž každý může ukazovat jiné funkce a aplikace. O kvalitní zvuk se může starat aparatura značky JBL Premium.

KIA XCeed Interier

Cena zatím zveřejněna nebyla, ale očekáváme start na hodnotě 400 000,- Kč. Do prodeje by se vůz mohl dostat v průběhu třetího čtvrtletí roku 2019. Vůz XCeed byl navržen ve Frankfurtu v Německu a vyráběn bude ve slovenském závodě automobilky Kia v Žilině. Standardem pak bude sedmiletá záruka s omezením počtu kilometrů na 150 000.

Text: Jiří Hájek
Foto: Kia

Související články