Sunroq – studentská úprava na cestě za sluncem

Škoda Sunroq

Projekt Azubi Car spatřil světlo světa v roce 2014, kdy studenti podnikového učiliště Škoda Auto světu ukázali, co všechno může vzniknout z vozů automobilky Škoda. První ročník přinesl CITIJET, úpravu malého městského vozu CITIGO na krásný kabriolet. Druhý ročník přinesl opět skvost v podobě modelu FUNSTAR, který stál na základech Fabie. Jednalo se o sportovní Pick-up v šedé barvě. Ohromující byl soundsystem, který se mohl pyšnit výkonem 1400 wattů. V třetím ročníku projektu Azubi Car a po 1 300 pracovních hodinách studenti představili Škodu ATERO, postavenou na základech Radpidu Spaceback. Úchvatné kupé v kombinaci černé barvy s červenými doplňky přineslo proměnu B a C sloupků a tím postupné snižování střechy. V loňském ročníku se studenti zaměřili opět na Škodu Citigo, kterou přeměnili opět na kabriolet, který je ale poháněn čistě elektromotorem. Vozidlo dostalo název Škoda ELEMENT.

V půlkulatém pátém ročníku osm měsíců připravovali studenti Středního odborného učiliště strojírenského Škody Auto v Mladé Boleslavi projekt Škoda SUNROQ. Na tomto projektu pracovalo 23 žáků a oporou jim byli odborníci z oblasti technického vývoje, designu a výroby. S těmito profesionály mohli studenti vše konzultovat a nechat si potvrdit proveditelnost jednotlivých kroků.

Jedná se o kabriolet, který vychází z aktuálně prodávaného SUV Škoda Karoq. Cílovou skupinou, na kterou tento vůz cílí, jsou mladí lidé, kteří si tak mohou užívat volnost, kterou dosud nebylo možné u tuzemského výrobce nalézt.

Jméno SUNROQ bylo vybráno na základě fanouškovské soutěže na facebookovém profilu automobilky Škoda a nejlépe vystihuje pojetí samotného vozu – kabriolet, kam svítí slunce a je ideálním společníkem pro letní prázdninové cestování. Dynamický design kabrioletu společně s prvky SUV přináší to nejlepší z obou karosářských verzí, neboť je možné si nejen užívat přírodu a vítr ve vlasech, ale zároveň je možné díky vyššímu podvozku i lehčí terén.

Rozměry vozu odkazují na Škodu Karoq, ze které vychází. O dynamickou a svižnou jízdu se stará motor 1.5 TSI, který lze také nalézt v Karoqu. Podstatnou změnou ale prošla samozřejmě karoserie. Samozřejmě byla odstraněna střecha, následně byly přepracovány sloupky A a B a došlo k výraznému přepracování pátých dveří. Zajímavostí jsou podsvícené kliky, logo a kola vozu.

Související články