Prague Car Festival 2021

Prague Car Festival

Na konci října roku 2021 se na výstavišti v Praze v Letňanech uskutečnil veletrh Prague Car Festival, tentokráte sdružující výstavy BSR Tuning Expo, Eset Cup Racing Expo a Glasurit Cassic Expo. Jednotlivé výstavy pak představují různé oblasti motoristického průmyslu. Díky tomuto spojení se návštěvníci mohli těšit na obrovskou akci, která zaplnila prakticky všechny haly letňanského výstaviště. Nyní vám představíme jednotlivé akce.

Glasurit Classic Expo

Classic Expo představila historické vozy a motocykly, ať už kdysi běžné kousky, tak i různé vzácnosti. Na návštěvníky čekala, mimo jiné, historická Škoda 105 S, kterou jsme měli možnost vídat na našich silnicích. Tato konkrétní je ale zajímavá svým nájezdem, který za celou dobu nedosáhl ani 1.000 km a svým vzhledem, neboť vůz vypadal, jako by právě sjel z výrobní linky.

Eset Cup Racing Expo

Naopak Racing Expo představila různé závodní speciály, ať už se jedná o závodní motocykly, okruhové vozy nebo rallye speciály. Velkým lákadlem pro fanoušky motorsportu byla autogramiáda jediného Čecha ve Formuli 1, Tomáše Engeho. Na akci měli návětěvníci možnost potkat legendy českého motorismu, konkrétně například držitele pěti Zlatých přileb z ploché dráhy v Pardubicích Jiřího Štancla nebo Stanislava Zlocha, který Česko reprezentoval v legendárních Šestidenních a v Rallye Dakar.

BSR Tuning Expo

Nedílnou součástí Prague Car Festivalu je už od jeho začátků přehlídka tuningových vozů. Ta byla opět spojena se srazem před výstavními halami. K vidění tak bylo mnoho skvostů ať už v halách, tak mimo ně. Předvést své výtvory přijeli jak tuzemští úpravci, tak zahraniční hosté. K vidění byli jak soukromí vystavovatelé, tak mnoho tuningových firem.

Doprovodné akce

Součástí akce Prague Car Festival 2021 byl i doprovodný program, který návštěvníci mohli využít k odpočinku nebo k získání nových zážitků. Již tradičně byla vyhlašována vítězka soutěže krásy Tvář BSR Tuning Expo. Tu v nedělním superfinále získala dívka č. 3 Sarah Horáková z Velkých Pavlovic. Venku na všechny čekal kromě již zmíněného srazu zážitek v podobě možnost svézt se v driftovacích vozech a zažít tak řízenou jízdu smykem.

Závěrem se sluší dodat, že veletrh Prague Car Festival přilákal dle oficiálních statistik více jak 25.000 návštěvníků. Je jisté, že na akci podobných rozměrů a kvalit se můžeme těšit i příští rok.

Text, Foto: Jiří Hájek

Související články