Designová studie Vision RS

Škoda Vision RS Front

Na autosalonu v Paříži nám automobilka Škoda Auto představí sportovně laděný kompakt, ze kterého budou v budoucnu vycházet sportovně laděné vozy Škoda s logem RS. Ponese název Vision RS a bude se jednat o světovou premiéru. V předstihu nám automobilka představuje první skici a zároveň zveřejnila i video, ve kterém uvidíme vznik studie.

Vzhled Vision RS je podřízen aerodynamice a už na první pohled je patrné, že studie si drží poznávací prvky automobilky Škoda – široká mřížka chladiče s ostře řezanými rysi světel. Přední, boční spoiler a malé zadní křídlo sportovní rysy jenom podtrhují. Vision RS je 4356 mm dlouhá, 1810 mm široká a pouze 1431 mm vysoká s rozvorem náprav 2650 mm.

Ačkoliv pro běžné sportovní modely používá automobilka Škoda označení RS od roku 2000, tento název je používaný již od roku 1974, kdy se poprvé použil na soutěžních speciálech 180 RS a 200 RS. Mnoho lidí bude znát asi nejznámějšího držitele označení RS, model 130 RS, který se proslavil svými úspěchy na závodních tratích.

Brány autosalonu v Paříži se otevřou 2. října 2018 pro odbornou veřejnost, následně 4. října 2018 pro všechny zájemce o autosalon a uzavřou se 14. října 2018. Vstupenky na veletrh začínají na částce 9 EUR.

Text: Jiří Hájek
Foto: Škoda Auto

Související články