4. generace Monte Carlo pro Škodu Fabia

Rodina modelu Škoda Fabia se rozroste o novou variantu. Dle očekávání se jedná o edici Monte Carlo, která přináší sportovní prvky do modelu Fabia. Pokud se podíváme do minulosti, pak tuto edici přinesla tuzemská automobilka poprvé v roce 2011 u druhé generace Fabie.

Exteriér

Skica Škoda Fabia

Podle očekávání přináší nová Fabia Monte Carlo sportovní design s mnoha černými prvky v exteriéru, ať už v podobě černé masky chladiče, spodní hrany předního spoileru nebo zadního difuzoru. Nejvýraznějšími prvky exteriéru jsou pak černá maska chladiče a černá střecha, která je typická pro edice Monte Carlo, i když u modelu Scala ji lze nalézt i u vyšších výbav.

Interiér

V interiéru nalezneme kombinaci černé s mnoha červenými prvky. Tříramenný sportovní volant, na spodní straně zkosený má elegantní červené prošívání. Loketní opěrky a spodní část přístrojové desky je vyvedena v dekoru Carbon.

Souhrn

Celkově je škoda, že u této varianty zůstalo pouze u estetických změn a doplňků. Jistě by bylo pěkné, kdyby tato výbava byla spojena i se silnějším agregátem a vyšším výkonem. Cenu automobilka zatím nezveřejnila, ale lze očekávat cenu okolo 450 000,- Kč.

Text: Jiří Hájek
Foto: Škoda Auto

Související články