Autogramiáda s leskem medailí

Motocykl závodů na ploché dráze

Výstava Rychlá kola v Lysé nad Labem není jen přehlídkou závodních speciálů, ale na své si tradičně přijdou i lovci autogramů. Letošní rok byl pro českou plochou dráhu, zejména z pohledu začínající jezdecké kategorie mimořádně úspěšný. A se všemi medailisty se mohou návštěvníci výstavy Rychlá kola potkat na velké autogramiádě.

Milan ŠpinkaV sobotu 10. listopadu od 11 hodin se u stolku s podpisovými kartami představí hned čtyři letošní medailisté. Josef Franc představí stříbrnou medaili z mistrovství Evropy na trávě. Tento cenný kov však ani zdaleka není jeho jediným letošním úspěchem. Ve čtyřdílném seriálu domácího šampionátu na krátké dráze si vedl skvěle a obhájil loňský titul mistra ČR. Totéž se mu podařilo i na dlouhé ploché dráze. A připočteme-li k tomu 4. místo z Grand Prix na dlouhé dráze, pak jednoznačně může Franc hodnotit letošní sezonu jako velmi úspěšnou. Autogramiády se také zúčastní Zdeněk Schneiderwind a exmistr světa na ledové ploché dráze a jeden z pěti žijících vítězů závodů o Zlatou přilbu Milan Špinka, v současnosti manažer české plochodrážní reprezentace

Čeští mladící na motocyklech Shupa letos na mezinárodní scéně sbírali medaile jako na běžícím pásu. Na evropském poháru, jehož dějištěm byl Divišov, pobrali všechny tři cenné kovy v pořadí Jaroslav Vaníček, Bruno Belan a Vojtěch Šachl. Prvně jmenovaný triumfoval i ve francouzském Morizes, kde na světovém klání na trávě opět zvítězil. Bronz si odvezl Bruno Belan. Všichni tři se v Lysé nad Labem představí nejen na autogramiádě, ale i během ukázkových jízd. Ve venkovním programu je ještě doplní Jan Jeníček, Tony Katra a Karel Průša.

 

Text: Jiří Hájek
Foto: Karel Herman

Související články