Škoda zveřejnila jméno nového kompaktu na základech Vision RS

Škoda Auto Logo

Nový model, který by se měl poprvé představit ke konci roku v Tel Avivu, ponese název SCALA. Původ tohoto názvu lze vysledovat do Latiny, kde původně znamená schody nebo žebřík. Pokud bychom tento název spojili přímo s automobilkou, měl by tento model pro Škodu znamenat další technologický schod, který překoná.

Škoda ScalaS novým nástupnickým modelem přichází i několik změn mimo jiné i v portfoliu automobilky. Podle dostupných informací by se měla SCALA stát nástupnickým vozem po Rapidu, který by měl skončit. Druhou zásadní novinkou, kterou SCALA přinese, je nové označení automobilky. Ze zádi vozu zmizí logo Škoda a místo toho se objeví text ŠKODA. Nový vůz by měl přinést několik technologických novinek, které jsou známi především z automobilů vyšší třídy.

První setkání s designovou studií Vision RS, ze které SCALA vychází, přišlo na letošním autosalonu v Paříži, kde sklidila studie pozitivní ohlas. Jak již bylo zmíněno, první oficiální setkání s novinkou, by mělo proběhnout na speciální akci v Izraeli v Tel Avivu. Je pravděpodobné, že do prodeje by se vůz mohl dostat už v průběhu roku 2019, proto se necháme překvapit. Pokud Vás zajímá více o studii Vision RS, můžete se o ní dozvědět v článku, který naleznete zde.

 

Text: Jiří Hájek
Foto: Škoda Auto

Související články