Hyundai i40 oblékl modernější háv s novými technologiemi

V polovině října 2018 představila automobilka Hyundai upravený vzhled a bohatší bezpečnostní výbavu pro model i40 a i40 kombi. Ceny za sedan startují na částce 769 990,- Kč a za kombi na hodnotě 799 990,- Kč.

Změn exteriéru proběhlo minimum, hlavní novinkou jsou nová 18“ kola z lehkých slitin, která doplňují 16“ a 17“ litá kola převzatých od předchozí generace. Druhou drobnou změnou je upravená maska chladiče, která nyní odpovídá ostatním vozům z rodiny Hyundai. V interiéru je nově možné objednat dvě nové barvy: červenou Merlon a kombinaci šedé a černé. Vůz i40 dostal asistenta pro odvrácení kolize s překážkou vpředu, který řidiče upozorní na krizovou situaci a v případě potřeby začne sám brzdit. Systém funguje tak, že nejprve je řidič upozorněn vizuálně a následně i akusticky na blížící se riziko. Pak přichází reakce samotného systému, který začíná brzdit nebo využije maximální brzdnou sílu pro odvrácení kolize, případně pro minimalizaci následků, pokud se nehodě nedá zabránit.

Pod kapotou se primárně ukrývá vznětový smartstream motor o objemu 1,6 litru typu Common Rail o výkonu 85 kW (115 koní) nebo 100 kW (136 koní). Slabší agregát disponuje točivým momentem 280 Nm a je spojen s šestistupňovou manuální převodovkou. Naopak silnější pohonná jednotka poskytuje točivý moment 320 Nm a je spojena buď s automatickou sedmistupňovou, nebo manuální šestistupňovou převodovkou. Kombinovaná spotřeba paliva se u všech výše uvedených kombinací pohybuje okolo 4,6 l nafty na 100 ujetých kilometrů. Další možností je zážehový motor o stejném objemu 1,6 litru s výkonem 100 kW (136 koní). Zde se kombinovaná spotřeba pohybuje okolo 6,5 litru na 100 kilometrů. Tato pohonná jednotka zatím ale v nabídce výrobce k dnešnímu dni chybí.

 

Text: Jiří Hájek
Foto: Hyundai

Související články