První snímky vozu Kia Sportage

Sportage Teaser 5. generace

Již 28 let a čtyři generace má za sebou model Sportage automobilky Kia. Nyní se nám představují první linie vozu páté generace na prvních fotografiích. Oficiální představení můžeme očekávat v červenci 2021.

A na co se můžeme u nové generace těšit. Z prvních snímků je patrný klasický design vozů typu SUV s postupně klesající střechou až k zádi se zadními sdruženými svítilnami, které disponují obráceným písmenem C a protaženou černou linkou pravděpodobně až k druhému světlu. V přední části je pak vidět ostře zalomená svítilna denního svícení. Přes celou příď by se měla táhnout mřížka chladiče.

Sportage Teaser 5. generace zadek

Interiéru nové Kie Sportage dominují dva prvky. Tím prvním je mohutný displej táhnoucí se před řidičem od kraje až za střed vozu. Odtud pak pokračuje výdech klimatizace napojený na ozdobnou lištu směřující až k dalšímu výdechu klimatizace. I když se jistě bude jednat o příplatkovou výbavu, displej je impozantní a bude velmi zajímavé vidět ho v akci.

Sportage Teaser 5. generace interirér

Za zmínku jistě také stojí nové logo dominující středové části volantu, které automobilka představila na počátku roku 2021. Logo přišlo o pro automobilku typický ovál a představuje spojená písmena názvu automobilky. Kia se tak připojila k několika dalším značkám, která svá loga změnila. Jmenujme například Volkswagen, Peugeot nebo Renault.

Měli jsme možnost se svézt starší generací, článek z testu naleznete zde. Jak již bylo řečeno, oficiálního představení se dočkáme v průběhu července. Můžeme nicméně očekávat postupné uvolňování dalších fotografií a detailů.

Související články