Představení modernizovaného modelu značky Genesis

Genesis G90

Značka Genesis představuje luxusní odnož automobilky Hyundai. Na konci listopadu byla představena v Soulu nová generace modelu G90. Na tamním trhu nese vůz název EQ900. První generace se světu ukázala na konci roku 2015. Od značky můžeme ještě čekat velké věci, neboť do roku 2021 by chtěla přinést tři nové SUV.

Genesis G90Exteriér

Při pohledu na přední část vozu ihned zaujme rozměrná mřížka chladiče diamantového tvaru, která již nedisponuje vodorovnými lištami, nýbrž mřížkou. Zajímavé jsou také světlomety, které disponují LED technologií. Denní svícení pak lampy rozděluje na dvě poloviny. Blinkry se přesunuly z bočních zrcátek za přední blatník, kde ve stejné výškové hladině navazují na denní svícení. Zadní svítilny jsou opět rozděleny na dvě poloviny, přičemž spodní část je spojena se svítilnami na druhé straně vozu. Jak již bývá v dnešní době zvykem, zmizelo z víka zavazadlového prostoru logo automobilky a na záď vozu se nastěhoval písmeny vyvedený název značky. Zajímavá jsou také 19“ kola, která dokáží absorbovat nadměrný hluk od kol, a tím snížit hluk pronikající do prostoru pro posádku. G90 je možné objednat v devíti barvách karoserie vč. dvou nových odstínů: Červená porto a stříbrná Gold Coast.

Pohonná jednotka

Zatím není úplně jasné, zda se pod kapotu nastěhují nové motory, lze ale předpokládat, že zůstanou dvě aktuálně dostupné zážehové pohonné jednotky. První je vidlicový šestiválec o objemu 3,3l přeplňovaný dvěma turbodmychadly, s maximálním výkonem 365 koní. Vrcholnou pohonnou jednotkou je zatím vidlicovým osmiválec o objemu 5,0 l s maximálním výkonem 420 koní. Oba motory jsou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou a výkon směřují buď na přední, případně na všechna čtyři kola.

Genesis G90Interiér a asistenti

V interiéru zaujme obrovský luxus, který můžeme znát například od Mercedesu nebo BMW. Všude můžeme najít kůži a velké množství prostoru. Na přístrojové desce se usídlil 12,3“ dotykový displej navigace. Systém automaticky rozpoznává čistotu nasávaného vzduchu do kabiny. V případě jeho znečištění, případně při vjezdu do tunelu, automaticky změní cirkulaci vzduchu na vnitřní okruh. Genesis G90Automaticky nastavitelný podvozek samostatně upravuje tuhost pro pohodlnou jízdu. Samozřejmostí je velké množství bezpečnostních asistentů a pomocníků, které zvyšují bezpečnost během jízdy. G90 nabízí deset airbagů pro větší bezpečnost posádky.

V České republice zatím není k dostání, jediná možnost, jak si modernizovaný Genesis G90 pořídit, je individuální dovoz.

Text: Jiří Hájek
Foto: Genesis

Související články