Oslava „50 Jahre“ u BMW

BMW M4 50 Jahre

Bavorská automobilka slaví jeden z historických milníků. Přesně před padesáti lety byla založena sportovní divize BMW, tehdy známá ještě jako BMW Motorsport GmbH. Dnes je tato část známá pod názvem BMW M GmbH. A v rámci oslav připravila automobilka BMW speciální edici sportovních vozů s logem M nazvanou BMW M 50 Jahre.

Základem této výjimečné edice jsou BMW M3 sedan a M4 Coupé. Pod kapotou obou vozů se usídlil řadový šestiválec o výkonu 375 kW (510 koní) s technologií M TwinPower Turbo. Síla motoru je přenášena přes 6-ti stupňovou manuální nebo 8 stupňovou převodovku M Steptronic na zadní kola, případně je variabilně rozdělována na všechna čtyři kola.

BMW M4 Coupé 50 Jahre

Primárně pro Evropu připravila bavorská automobilka variantu M4 jako dvoudvéřové coupé. Zároveň oprášilo barvy laku, které tvořily historii celého „Mka“. Na výběr je tak černá Carbon Black, modrá Macao Blue, šedá Brands Hatch Grey, červená Imola Red a modrá San Marino Blue. M4 Coupé bude stát na 19“ kolech vpředu a 20“ litých kolech vzadu v šedém laku Orbit Grey nebo matně bronzovém laku Gold Bronze. Další úpravy už jsou ve formě lišt, plaket a nápisů.

Čínští zákazníci se pak mohou těšit ještě na oranžovou barvu laku Fire Orange nebo šedou Stratus Grey. Podle toho, jakou barvu laku auta si zákazníci vyberou, jim automobilka umístí lakování kol. Oranžový lak je spojen s matně šedou Orbit Grey a automobily v šedé barvě pak dostanou kola lakovaná matně bronzovou Gold Bronze.

BMW M3 Sedan 50 Jahre

Druhý zmiňovaný vůz M3 Sedan je navržen a připraven výhradně pro USA a Kanadu. Své zákazníky si najde 500 kusů a každý z těchto vozů může být lakován jednou z pěti barev: červená Vermilion Red, fialová Techno Violet, modrá Interlagos Blue, oranžová Fire Orange nebo šedá Limerock Grey. M3 Sedan opět stojí na kolech v barvě Orbit Grey. Ještě ke karoserii je třeba dodat, že závodní duch navodí i karbonový nástavec předního nárazníku, karbon-titanové koncovky výfuku nebo karbonový zadní spoiler. V interiéru pak opět najdeme různé odkazy na Edici 50 Jahre BMW M v podobě nápisů a plaket. Samozřejmě nesmí chybět kovová plaketa s pořadovým číslem vozu.

Text: Jiří Hájek
Foto: BMW

Související články