Limitka Hyundai i30 N Drive-N

i30 N Drive-N Front

Na základu Hyundai i30 N Performance automobilka postavila limitovanou edici s názvem i30 N Drive-N, která přináší speciální designové prvky karoserie, interiéru a 19“ litá kola v tmavě matné bronzové barvě. Zároveň automobilka zveřejnila i ceny této varianty. Na podrobnosti a do ceníku se podíváme v následujícím článku.

Protože se jedná o limitovanou sérii, bude vyrobeno celosvětově pouze 800 vozů s tím to názvem. Do Evropy automobilka pošle většinu, tj. 620 vozů. A konkrétně pro Českou republiku bude vyčleněno 25 kousků. Zbývajících 180 automobilů odebere Austrálie. Na konci dubna 2022 byla zahájena výroba, tudíž první zákazníci se již mohou těšit z rychlé jízdy.

Úprava i30 N Drive-N

Pokud se podíváme pod kapotu edice i30 N Drive-N, zde se žádná revoluce nekoná. Usídlil se zde čtyřválcový dvoulitrový agregát 2.0 T-GDI s výkonem 206 kW (280 koní) poskytující točivý moment 392 Nm. Tuto pohonnou jednotku můžeme znát právě z verze i30 N Performance. Výkon vozu je přenášen buď přes manuální nebo automatickou dvouspojkovou převodovku.

i30 N Drive-N Jízda

Změny na karoserii jsou pouze kosmetické, jedná se primárně o drobné doplňky, které odliší paket Drive-N od klasické varianty i30 N Performance. Hlavní odlišností jsou 19“ litá kola v matném bronzovém lakování. Interiér zaujme hojně využitou Alcantarou – ať už na volantu, hlavici řadicí páky nebo loketní opěrky. V základu pak nalezneme ještě panoramatické střešní okno.

i30 N Drive-N Wheel

V České republice si zákazníci mohou pořídit pouze karosářskou verzi hatchback. Fastback se k nám vůbec nedostane. Základní cena startuje na 899 990,- Kč. Příplatek za automatickou převodovku DCT je 50 000,- Kč. Oproti aktuální ceně (květen 2022) je běžná varianta i30 N Performance o 110 000,- Kč levnější. Je třeba brát v potaz o pár stupínků vyšší výbavu, což znamená, že cenové navýšení není zase tak markantní, vezmeme-li do úvahy i limitovanost poštu kusů.

Text: Jiří Hájek
Foto: Hyundai

Související články