Elektrický šampionát na čtyřech kolech

Již v roce 2012 se objevila první myšlenka závodů s elektrickými vozy. Fanoušci alternativních pohonů si ale museli počkat až do roku 2014, kdy v září začal první ročník závodů Formule E. Právě probíhající čtvrtá sezona, pokračuje dalším závodem 17. března 2018 v Uruguayi a bude ukončena na konci července v kanadském Montrealu.

Na 88. Ročníku autosalonu v Ženevě mají návštěvníci možnost navštívit stánek Formule E, kde mohou shlédnout mnoho zajímavostí a mohou se zblízka podívat na závodní monoposty.

Slavnostního odhalení nového monopostu Gen2 se ujal samotný prezident FIA Jean Todt, který při odhalování uvedl: „Auto vypadá opravdu futuristicky, konec konců, je to obraz budoucnosti. Je neuvěřitelné, jakých obrovských pokroků seriál za uplynulé čtyři roky dosáhl. Nyní jeho monoposty zvládnou dvojnásobnou vzdálenost s dvojnásobným výkonem“. Nová generace elektrických monopostů se může pochlubit výkonem až 340 koní. V závodě bude ale výkon omezen na 270 koní. Teoreticky může monopost dosáhnout maximální rychlosti 280 km/h.

V roce 1955 došlo na okruhu v Le Mans k vážné nehodě a na základě této události byly v celém Švýcarsku zakázány okruhové závody. 10. června letošního roku, poprvé od havárie, zavítá okruhový šampionát Formule E na okruh v Zurichu, a právě proto měli návštěvníci autosalonu v Ženevě možnost shlédnout tyto výjimečné závodní skvosty. A jak to vypadalo při odhalování nového monopostu, se můžete podívat v naší galerii.

Související články