Nová Kia Sportage na dalších fotografiích

Kia Sportage 5. generace Front

Po letmém náhledu na první snímky ještě tehdy skryté nové generace vozu Kia Sportage, nám automobilka připravila odhalení vzhledu exteriéru i jednu fotku interiéru. Start Nové Kie Sportage proběhne variantou pro globální trh. Poprvé v celé historii modelu, který je mezi námi již 28 let, se pak představí speciální verze určená pro evropský trh. Ta ale bude představena až v září a bude dodána na začátku roku 2022.

Exteriér

Při pohledu zepředu vidíme velmi futuristický design, kterému dominuje masivní mřížkovaná čelní maska chladiče a zahnuté lišty denního svícení, na které navazují přední svítilny. Design zadní části vozu je již umírněnější. U modelu Sportage se poprvé objevuje odlišné zbarvení střechy od zbytku automobilu.

Kia Sportage 5. generace Back

Interiér

Jak již bylo zmíněno při prvním poodhalení, interiéru dominuje obrovský digitální kokpit se zakřiveným displejem. Ten sahá až za střed vozu a spojuje jak integrované budíky, tak samotný infotainment. Jsme velmi zvědaví na jeho možnosti. Ergonomický středový panel z lesklého plastu vypadá moc pěkně. Sdružuje základní ovládání vozu a komfortních spotřebičů vozu. Zmizela páka automatické převodovky a nově zde našel své místo pouze drobný otočný ovladač.

Za zmínku ještě stojí výdechy klimatizace před spolujezdcem. Ty jsou spojeny chromovaným okrajem a na první pohled vypadají jako jeden velký průduch. Na ten druhý už je ale patrné rozdělení, což se nám velmi líbí.

Kia Sportage 5. generace Interiér

Oficiální představení a další podrobnosti se jistě brzy dozvíme, nezbývá nám tudíž nic jiného, než čekat.

Text: Jiří Hájek
Foto: Kia Czech

Související články