Kia v čele nominací na světové auto roku

V rámci soutěže Světové auto roku (dále jen „WCOTY“) získala automobilka Kia šest nominací svých modelů, které jsou nově uváděné na trhy po celém světě. Tímto počinem se v rámci nominace dostala na samotný vrchol seznamu.

2018 Kia Stinger GT2 RWD
Foto: Kia

Tento úspěch je dán především mnoha nově prezentovanými modely značky Kia. Porotci soutěže budou hodnotit modely Picanto, Stonic, Niro a Stinger ve dvou různých kategoriích – Světové auto roku 2017 a Světové městské auto roku 2017.

Kateřina Jouglíčková, PR manager společnosti KIA MOTORS CZECH, k tomu uvedla: „Nominace sice ještě nic nezaručují, ale je velmi lichotivé, že se našim letos nově představeným modelům dostalo takové pozornosti. Máme radost, že naše produktová ofenziva nezůstala bez povšimnutí. Ne jedno ´horké želízko v ohni´ značka Kia má a tak budeme polichoceni o to více, podaří-li se některému z  modelů zvítězit!“

Foto: Jiří Hájek

83 porotců z řad novinářů z 24 různých států světa hodnotní vozidla nominovaná do soutěže Světové auto roku. Všechny nominované vozy se musejí v první půli roku 2018 prodávat na nejvýznamnějších trzích po celém světě.

Až čas ukáže, jak se automobilce Kia povede v soutěži o nejlepší světové auto roku 2017.

Související články