Kia Stinger na SEMA Show 2017

Foto: Kia

Na aktuální tuningové show SEMA Show 2017 v americkém Las Vegas se světu představila Kia Stinger GT Wide Body v úpravě od legendárních West Coast Customs a Kia Stinger GT Federation. Druhá jmenovaná byla připravena ve spolupráci se společností Air Design.

Foto: Kia

Tuningovou společnost West Coast Customs mohou znát diváci MTV díky pořadu Pimp My Ride, ve kterém společně s rapperem Xzibitem upravovali vozidla vybraných diváků. Díky tomuto pořadu získala společnost věhlasné jméno po celém světě a u vozu Stinger čerpá inspiraci z klasických závodních vozů GT ze 70. let minulého století. Agresivnímu vzhledu přispívá snížení přední nápravy vozidla o 3,5 cm a zadní nápravy pak o 3 cm. Výrazně rozšířená karoserie ukrývá 21″ hliníkové disky Keen obuté do nízkoprofilových pneumatik. Karbonový přední spoiler a zadní difuzor jen doplňují sportovní vzhled.

Naproti tomu Kia Stinger GT ve verzi Federation zaujme speciálním lakem Creamy Orange, který je v přímém kontrastu s výraznými prvky v černém provedení. Vozidlo je posazeno na sportovních pružinách Eibach a speciálně upravený výfuk zvyšuje výkon vozidla o 15 koní. Celkový výkon vozu pak dosahuje až 380 koní. Síla motoru je pak přenášena na 20″ kola TSW s nízkoprofilovými pneumatikami Falkem.

Související články