Kia Stinger v užším výběru soutěže evropské Auto roku 2018

Evropští automobiloví novináři zařadili Kiu Stinger mezi sedmičku nejlepších vozů v rámci této ankety. Jedná se již o druhý úspěch automobilky Kia, kdy prvním byl v roce 2008 model Ceed první generace.

Motorističtí redaktoři na vozu chválí především jeho jízdní vlastnosti, kultivovanost i pohodu, kterou řidič ocení zejména na dlouhé vzdálenosti. Stinger se řadí svými vlastnostmi a designem mezi tzv. Fastbacky (vůz se šikmou splývavou zádí) a byl navržen v Evropě vedoucím návrhářem a prezidentem Kia Peterem Schreyerem, společně s Gregorym Guillaumem, hlavním návrhářem společnosti Kia Motors Europe. Podvozek i motor byl testován a laděn jak na závodním okruhu Nürburgring, tak na mnoha různých silnicích po celém světě.

Model Stinger je k dostání i v České republice, kde je možné vybírat mezi pohonem všech kol nebo pouze zadokolkou. Nejvyšší výkon poskytuje dvakrát přeplňovaný benzínový šestiválcový motor o objemu 3,3 litrů, který dosahuje hodnoty 370 koní. K dispozici je také benzínový motor s objemem 2,0 litry (255 koní) a jeden dieselový agregát o objemu 2,2 litrů (200 koní). Všechny motory jsou spojeny se samočinnou osmistupňovou převodovkou. Samozřejmostí je nadstandardní sedmiletá záruka (s omezením do 150 tis. km).

Související články