ABT RS5-R Sportback střídá RS4+

ABT RS5-R_Sportback

Všech padesát kusů limitované série vozu RS4+, který jsme vám představili zde, bylo již rozebráno. Nyní úpravce připravil další limitovanou edici vozu značky Audi a tentokrát se jednalo o model RS5-R Sportback.

Úpravy se dočkal nejen zevnějšek, ale i agregát, a to nejen díky systému AEC (ABT Engine Control), ale i úpravou chladiče, výfukového systému nebo sání. Pokud vám přijde standardních 450 koní (331 kW) málo, pak maximální výkon po úpravě poskočil o 80 koní na výsledných 530 koní (390 kW). Zvýšil se též točivý moment z 600 na 680 Nm. Tyto hodnoty rozhodně budou stačit na mnoho zábavných hodin. Součástí úpravy jsou stabilizátory nebo výškové nastavení přední a zadní nápravy.

ABT RS5-R obdrželo mnoho karbonových doplňků a díky odlišnému aerokitu získalo agresivnější vzhled. Na předním spoileru kromě označení úpravce najdeme i název vozu RS5-R. Karbon najdeme například na zrcátkách, na bočním výdechu nebo na upraveném zadním difuzoru, kterému dominují čtyři koncovky výfukového systému o průměru 102 mm. Vůz je posazen na jednadvaceti palcových litých kolech ABT Sport GR.

Karbon najdeme i v interiéru konkrétně na zdaní straně sedaček, na středovém tunelu nebo na přístrojové desce. Při otevření dveří se logo RS5-R prosvítí na vozovku. Před spolujezdcem na palubní desce pak najdeme číselné pořadí vozu – odkaz na limitovanou edici.

Pokud jste nestihli pořídit RS4+ a máte zájem o tento skvost, pak vězte, že mezi veřejnost se dostane opět pouhých padesát kusů a první zákazníci se mohou těšit na RS5-R Sportback na konci července. Cena zveřejněna nebyla, ale lze očekávat, že přesáhne sto tisíc EUR.

Text: Jiří Hájek
Foto: ABT Sportsline

Související články