Kola plná premiér

Foto: Seat

Na výstavě Autosalon KOLA 2017, která bude probíhat od 10. do 12. listopadu 2017 na výstavišti v Lysé nad Labem, vždy 9 – 17 h, budou mít návštěvníci možnost podrobně se seznámit se žhavými novinkami i tradičními modely téměř všech automobilových značek. Těšit se můžete také na tuningové skvosty, závodní automobily a motocykly.

Cílem výstavy KOLA 2017 je ve třech výstavních halách i na venkovní ploše ukázat široké veřejnosti nejen osobní a užitkové vozy, ale zároveň ve zvláštní expozici seznámit návštěvníky s automobily nominovanými do ankety Auto roku 2018 v České republice.

Autosalon bude zaměřen především na prezentaci letošních novinek. Mezi ty nejzajímavější se jistě řadí nové Hyundai i30N, Seat Arona, Škoda Karoq, VW Polo, Mazda CX – 5, Citroën C3 Aircross, nebo vozy Toyota na hybridní pohon.

Foto: Jiří Hájek

Velkou pozornost si určitě zaslouží Hyundai i30N. Jedná se o první vysokovýkonný model této značky. Vůz se vyrábí od září v moravsko-slezských Nošovicích. Model i30 N pohání přeplňovaný zážehový motor 2,0 T-GDI DOHC E-CVVT s nejvyšším výkonem 184 kW (250 k) nebo se sadou Performance Package 202 kW (275 k), v obou případech s točivým momentem 353 N.m. Točivý moment se na přední kola přenáší přes šestirychlostní přímo řazenou převodovku a diferenciál s elektronicky omezenou svorností E-LSD.

Další výstavní novinkou bude Seat Arona. Je významným modelem i z hlediska celého koncernu Volkswagen, protože je prvním koncernovým modelem s platformou MQB A0 vstupujícím do rychle rostoucího segmentu malých SUV a crossoverů. Malý robustní automobil nese všechny typické znaky značky Seat. Moderní dynamický výraz podtrhuje použití LED hlavních světlometů.

Volkswagen Polo
Foto: Volkswagen

Doslova výstavní bombou je pak VW Polo, které se v Lysé nad Labem objevuje v národní premiéře.  Jedná se již o šestou generaci malého hatchbacku Polo, jenž patří mezi vůbec nejprodávanější vozy v Evropě. Proto Volkswagen přistoupil k nové generaci opravdu pečlivě a změnil, co se dalo. První důležitou změnou je nárůst rozměrů. Poprvé za šest generací Polo překonalo magickou hranici čtyř metrů. Novinka na délku měří 4.053 mm, o 81 mm více než dosud. Rozvor se natáhl ještě více, o 94 mm na celkových 2.564 mm, čímž dokonce překonal čtvrtou generaci o segment většího Golfu z přelomu tisíciletí, která disponovala rozvorem 2.511 mm. Nové Polo se také výrazně rozšířilo, 1.751 mm je o 69 mm více než u předchůdce.

Společně s Autosalonem bude probíhat 20. ročník výstavy Rychlá kola, která představí průřez všemi odvětvími motoristického sportu u nás řadou exkluzivních exponátů, ukázek, besed a autogramiád se špičkovými závodníky. Zpestřením pro diváky jsou ukázky motokrosu, endura, trialu, ploché dráhy a motokár na volné ploše.

V samostatné sekci Tuningshow se představí vozy, která se pravidelně zúčastňují tuzemských i zahraničních soutěží. V sobotu se uskuteční tradiční Tuning sraz, na kterém mají návštěvníci možnost hlasovat pro nejhezčí vůz tohoto srazu.

Na své si přijdou také milovníci piva a vína. Současně zde budou probíhat Pivní a vinné slavnosti, kde budeme nabízet ochutnávku z desítek druhů piva předních českých pivovarů i minipivovarů. Čeští a moravští vinaři se pochlubí svými výběry z hroznů.

Více informací naleznete na http://www.vll.cz

Související články