Autosalon Paříž 2018: Okřídlené sportovní SUV přijíždí s českými cenami

KODIAQ RS Front

Aktuální autosalon v Paříži přinesl ještě jednu novinku ze stáje tuzemské automobilky. Je jím Škoda Kodiaq RS. Jak jste jistě zaznamenali, v nedávné době probíhal test na severní smyčce německého Nürburgringu, kde závodnice Sabine Schmitz zajela rekord pro sedmimístná SUV v čase 9:29,84 min. Touto prezentací automobilka ukázala, jak je Kodiaq RS rychlý a co od něj můžeme očekávat.

KODIAQ RS INTERIERSportovní vzhled dotváří sportovními nárazníky, zadní difuzor přes celou šířku zádi nebo velká 20“ kola Xtreme. O bezpečné zastavení z vysokých rychlostí se budou starat 17“ kotoučové brzdy s červeně lakovanými brdovými třmeny. Boční ochranné lišty získaly barvu karoserie, zrcátka naopak získala černé lakování. O venkovní osvětlení se starají full LED přední světlomety. Mlhová světla pak získala stejnou technologii pro lepší prosvětlení horších světelných podmínek, stejně tak LED světla získaly i zadní svítilny. Před řidičem se usídlil Virtuální kokpit, který nahradil klasické budíky. Novinka bude dostupná buď jako pětimístná nebo ve verzi až pro sedm cestujících.

Někteří by možná očekávali, že pod kapotou bude umístěn výkonný benzínový motor. Srdce tohoto vozu tvoří vznětový čtyřválec s dvojitým přeplňováním 2,0 Bi-TDI Green Tec. Maximální výkon dosahuje hodnoty 176 kW (240 k). Jedná se tudíž o nejsilnější turbodiesel v historii automobilky. Točivý moment vrcholí na hodnotě 500 Nm.

Doporučená cena by měla začínat na částce 1 189 900 Kč (pětimístný automobil) a objednávat vůz je možné již od 5. října. Oficiální ceník bude zveřejněn v průběhu listopadu roku 2018 a první zákazníci se na ostré SUV Škoda mohou těšit na počátku roku 2019.

Text: Jiří Hájek
Foto: Škoda Auto

Související články