SUV Kona přijíždí do Česka

Hyundai Kona

Foto: Hyundai

Na trh vstupuje novinka od Jihokorejské automobilky Hyundai a nese jméno Kona. Jedná se o kompaktní SUV, které bude lákat především na bohatou výbavu a atraktivní design. Na trh přichází v akční verzi Best of Kona s nadstandardní výbavou a s přeplňovaným tříválcem 1.0 T-GDI s výkonem 120 koní za cenu 459.990,- Kč.

Foto: Jiří Hájek

Při prvním seznamování měla Kona nahradit v České republice úspěšné malé MPV ix20. Nyní je již jasné, že se obě vozidla budou vyrábět a prodávat současně. Konu si lidé mohli poprvé naživo prohlédnout v září na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, kde byla jednou ze tří novinek, které sem automobilka přivezla. Nyní je již možné Konu objednávat. Základní model přichází na trh s cenovkou 399.990,- Kč. Za tuto cenu dostane zákazník pouze omezenou, i když stále slušnou výbavu, ve které je například asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích – LKA + Systém sledování únavy řidiče DAW, asistent pro rozjíždění do kopce HAC a pro sjíždění ze svahu DBC, automatické světlomety, klimatizaci nebo tempomat.

Model Kona bude v počátku nabízet dva přeplňované zážehové motory. Prvním bude již zmíněný tříválec 1.0 T-GDI s výkonem 120 koní, který je spojen s 6-ti stupňovou manuální převodovkou, a druhým čtyřválec 1.6 T-GDI s výkonem 177 koní, který je k dispozici se sedmi stupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Zákazník může vybírat ze tří stupňů výbavy Kona, Style, Premium. Nejvyšší stupeň výbavy (Premium) je dostupný pouze se silnějším čtyřválcem za cenu 729.990,- Kč. Za tuto cenu  dostává zákazník 18placová kola z lehkých slitin, integrovanou navigaci, propracovaný systém konektivity a celou řadu dalších prvků prémiové výbavy.

Související články